Науково-практична конференція «Ревматологічна патологія та її ускладнення - командний підхід»

14.12.2023р. на базі обласної клінічної лікарні відбулась науково-практична конференція за участі членів Товариства молодих вчених, яка об’єднала ревматологів та кардіологів. Ділилися аспектами діагностики, лікування та профілактики ускладнень системних захворювань, аутоімунних артритів і серцевої недостатності, а також практичним досвідом.

Завідувачка Ревматологічне відділення Івано-Франківської обласної клінічної лікарні ОКЛ, експертка з ревматології Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Христина Федорович розповіла про роботу ревматологічної служби в області та ревматологічного відділення КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради зокрема. Завідувач кафедри терапії та сімейної медицини післядипломної освіти, професор Сергій Федоров говорив про серцеву недостатність, яку вважають пандемією, адже ця проблема вражає приблизно 64 мільйони людей у всьому світі. Детально розглянули нову класифікацію серцевої недостатності, яка змінилася цьогоріч, стадії, алгоритм діагностики і лікування. У конференції взяли участь також науковці кафедри внутрішньої медицини №1, клінічної імунології та алергології ім. академіка Є.М.Нейка ІФНМУ. Про ураження легень при системних захворюваннях сполучної тканини та нові можливості в лікуванні пояснював віцепрезидент Асоціації ревматологів України, професор, доктор медичних наук Роман Яцишин. Доповідали та ділилися цікавими клінічними випадками і члени товариства молодих вчених Іван Стойка та Сергій Фреїк.