В Івано-Франківську п’ятого квітня відбулася сесія з опрацювання регіональної «Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2030 року та плану заходів щодо її реалізації на 2023-2024 рр.».

У заході взяли участь Олександр Заїка, керівник програми імунізації, МОЗ України, Федір Лапій, лікар-дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики, Катерина Денисенко, координаторка з імунізації проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», Тарас Кобрин, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ІФНМУ та Орина Децик, завідувачка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я ІФНМУ.

Стратегічна сесія стала діалоговим майданчиком для залучення фахівців та всіх зацікавлених сторін до співпраці, а також обміну досвідом з метою покращення рівня охоплення імунізацією в області.

До обговорення теми залучили представників МОЗ та ЦГЗ, фахівців обласного центру контролю та профілактики хвороб, обласного Департаменту охорони здоров’я, первинної медичної допомоги та Голову комісії у справах душпастирства з охорони здоров’я (Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ). Присутні спільно провели аналіз наявних в області ресурсів, необхідних для реалізації стратегії імунопрофілактики, визначили сильні та слабкі сторони, а також напрацювали індикатори виконання заходів операційного плану.

Майданчик для проведення стратегічної сесії організували в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я (ЄІПГЗ) та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію».

Мета проєкту полягає у зміцненні спроможності Уряду України запобігати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, забезпечити виконання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період та захистити здоров’я всіх українців, у тому числі вразливих та маргіналізованих груп, а також розширювати та забезпечувати послуги з охорони психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.