У середу, 3 травня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулаться зустріч з представниками громадськості і правоохоронних органів, присвячена питанням оптимізації набору на навчання громадян іноземних держав.

Участь у розмові взяли представники адміністрації університету, ректор Микола Рожко, перший проректор Ганна Ерстенюк, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Сергій Кобець, працівники відділу міжнародних зв’язків університету, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, представники Національної поліції, Служби безпеки України, громадські активісти.

«Ми зібралися обговорити актуальні питання та проблеми життя університету, — говорить Микола Рожко. — Університет — це величезний колектив людей, які тут працюють і навчаються, і ми постійно маємо на контролі проблеми, які пов’язані з життям університету».

Сьогодні в ІФНМУ навчаються 1371 студентів-іноземців і 34 слухачі підготовчого відділення. Вони представляють 55 країн світу. Не зважаючи на те, що сьогоднішня економічна ситуація примушує освітян рахувати кожну копійку, за останні роки з ІФНМУ через незадовільну успішність та відвідування занять було виключено 395 студентів-іноземців. Ще 158 з різних причин перевелися в інші виші.

«Ми наголошуємо нашим іноземним студентам, що вони приїхали в державу Україна, і повинні жити за законами цієї держави, — продовжує ректор. — Більшість студентів розуміють це, і в нас немає з ними проблем. Ми постійно проводимо роботу з ними, і цифри говорять самі за себе. Мабуть, в Україні більше жоден вуз не наважився відрахувати стільки студентів-іноземців, скільки це зробив наш університет. Завжди є питання щодо реєстрації студентів-іноземців, їхнього перебування в Україні. Але всі ці питання ми постійно контролюємо, обговорюємо та вирішуємо».