З 25 по 29 вересня 2025 року в Івано-Франківському національному медичному університеті проходила Осіння школа для студентів у межах міжнародного проєкту NanoBioTech Nexus. Протягом п’яти днів понад 60 учасників здобували нові знання й практичні навички у сферах нанобіотехнологій, інновацій та підприємництва. Програма школи поєднала лекції провідних науковців, інтерактивні заняття, групову роботу та онлайн-модулі. Учасники вивчали...Read More
26 вересня 2025 року в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся тренінг для тренерів у межах міжнародного проєкту «Cross-border cooperation between Miskolc and Ivano-Frankivsk regarding multidisciplinary trainings» (HUSKROUA/23/RI/2.1/056, акронім UA-HU-TRAINING), що реалізується в рамках програми Interreg VI-A NEXT Hungary–Slovakia–Romania–Ukraine 2021–2027. Під час заходу представник компанії-постачальника здійснив встановлення новопридбаних манекенів та провів спеціалізований тренінг для тренерів ІФНМУ...Read More
У навчально-науковому інституті післядипломної освіти Івано-Франківського медичного університету на базі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології на курсах спеціалізації вже втретє стартувало навчання за спеціальністю «Клінічна психологія». Сьогодні, коли українське суспільство стикається з наслідками війни, тривалого стресу, втрат і психологічного виснаження, фахівці з клінічної психології стають критично необхідними. Потреба в якісній психотерапевтичній і психологічній допомозі...Read More
23 вересня 2025 року в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулося засідання циклової методичної комісії освітньо-професійної програми «Медицина» під головуванням професора Світлани Остафійчук. Учасники затвердили план роботи комісії на 2025–2026 навчальний рік та обговорили ключові питання підготовки до акредитації програми. Зокрема, йшлося про кадрове та матеріальне забезпечення навчального процесу, удосконалення методичних комплексів, а також підвищення доступності...Read More
На кафедрі патологічної анатомії розпочато викладання дисципліни «Патоморфологія» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Косметологія». Вивчення патоморфології — важливий етап у формуванні фахової підготовки майбутніх косметологів. Дисципліна охоплює фундаментальні знання про структурні зміни тканин та органів при різних патологічних процесах та захворюваннях, що допомагає зрозуміти не лише стан шкіри, а й...Read More
24 вересня на кафедрі медичної біології і медичної генетики відбулося перше засідання студентського наукового гуртка «Біомед» у новому навчальному році. Захід пройшов у змішаному форматі: 22 студенти були присутні в аудиторії, а ще 28 приєдналися онлайн через платформу Microsoft Teams. Керівник гуртка, асистентка Ольга Ястребова, ознайомила учасників із планами на рік, розповіла про історію діяльності...Read More
23 вересня, в Івано-Франківську відбувся форум «Стійкість громад: виклики та шляхи вирішення» за ініціативи очільниці Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук. У заході взяли участь керівники територіальних громад, районних військових адміністрацій та структурних підрозділів області. Під час форуму обговорювали низку важливих питань для області. У Форумі громад взяв участь ректор ІФНМУ Роман Яцишин та Директорка департаменту охорони здоров’я...Read More
18 вересня під головуванням міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулася нарада за участю керівників обласних департаментів охорони здоров’я та ректорів медичних університетів. Прикарпаття на цій робочій зустрічі представляли ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин, директорка департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Олександра Бойчук, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти, доцент Любомир Пелехан та начальник відділу...Read More
Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Лікування, виходжування та катамнестичне спостереження дітей груп ризику від народження до трьох років». Про це інформують в Департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА. Франківщина впродовж двох днів стала майданчиком для робочих зустрічей лікарів різних спеціальностей, зокрема: неонатологів, акушер-гінекологів, неврологів, хірургів, офтальмологів, педіатрів, реабілітологів. Головна візія конференції – обмін знаннями, професійним...Read More
Лікарі, які починаючи з 2025 року закінчили інтернатуру в одному з 20 державних закладів вищої освіти, підпорядкованих МОЗ або МОН, можуть отримати 200 000 гривень одноразової допомоги. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. Вона надаватиметься у період дії воєнного стану лікарям, які після завершення інтернатури уклали договір на роботу лікарем щонайменше на три роки...Read More