ІФНМУ — ключовий партнер у розвитку системи ментального здоров’я на Прикарпатті

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською, в Івано-Франківську відбувся День спільнодії “Університети + сервіси «Ти як?»”. Захід зібрав представників органів влади, експертів, науковців та практиків, які спільно обговорили підготовку фахівців у сфері ментального здоров’я.

Важливу роль у цих процесах відіграє Івано-Франківський національний медичний університет. Саме Центр ментального здоров’я ІФНМУ сьогодні виконує функцію координаційного хабу, який об’єднує всі центри ментального здоров’я в місті й області. Завдяки потужній теоретичній базі, дослідницькому потенціалу та доступу до спеціалізованої психіатричної допомоги, фахівці ІФНМУ беруть на себе відповідальність як за надання допомоги, так і за перенаправлення пацієнтів до профільних сервісів.

Особлива увага — підтримці ветеранів. Центр ментального здоров’я ІФНМУ має значний досвід у психотерапевтичній роботі, супроводі осіб з ОПТСР, надає індивідуальне психіатричне консультування, а також впроваджує програми для допомоги як військовослужбовцям, так і цивільному населенню.

Університет активно співпрацює з провідними науково-дослідними установами з Німеччини, США, Канади, Австралії. Завдяки цьому реалізуються навчальні проєкти загальноукраїнського масштабу із залученням міжнародних експертів. Зокрема, взимку ІФНМУ відвідав професор Ален Брюна — провідний фахівець Євросоюзу з терапії ПТСР.

Участь у Дні спільнодії взяли ректор ІФНМУ Роман Яцишин, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології професор Михайло Пустовойт, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Тарас Кобрин, заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко, координаторка програми «Ти як?» Лариса Підвербецька, науковці ІФНМУ, а також представники Карпатського національного університету, ДСНС, Центру життєстійкості, ветеранських організацій.

Обговорили питання підготовки фахівців, супервізій для сімейних лікарів, організації практики та інновацій у сфері психологічної підтримки та реабілітації.

За підсумками події напрацьовано конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці між освітніми закладами та сервісами ментального здоров’я — задля якісної допомоги українцям і сталого розвитку вищої медичної освіти.

Leave a Reply