11 грудня 2025 року на кафедрі внутрішньої медицини №1, клінічної імунології та алергології імені академіка Є.М. Нейка (на базі навчально-тренінгового центру «Прикарпатської школи медсестринства» КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради») проведено відкрите заняття з відеозаписом зі студентами 8 групи 4 курсу в форматі «Медичний театр», назва сценарію «Немає часу на лікування».

На занятті в онлайн режимі були присутні представники МОЗ України: начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки – Сергій Убогов, головний спеціаліст відділу розвитку медичної освіти Управління медичних кадрів, освіти і науки- Ольга Жмакіна, головний спеціаліст відділу з впровадження електронної системи охорони здоров’я Департаменту цифрових трансформацій в охороні здоров’я – Юлія Нагорна, координатор напряму медична освіта у Молодіжній раді при МОЗ – Михайло Марунчак, член Молодіжної ради при МОЗ – Ярослав Андрійчук, представники інших вищих медичних навчальних закладів.

Студенти змоделювали маршрут пацієнтки, яку супроводжували донька з чоловіком, алгоритм дії лікаря-алерголога, провели додаткові обстеження з метою верифікації діагнозу. Після короткої суперечки лікар-алерголог та психолог переконали пацієнтку в необхідності госпіталізації та розробили індивідуальний план лікування.

На етапі дебрифінгу акцентували увагу на принципах асертивного спілкування, емпатії, відповідальності пацієнтки за модифікацію способу життя, необхідність базової терапії та підтримки родини.
Проведення етапу практичного заняття форматі «Медичного театру» удосконалює комунікативні навички студентів, навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та розуміння маршруту пацієнта на різних рівнях надання медичної допомоги.

Щиро дякуємо за ініціативу та прогресивні ідеї Молодіжній раді при МОЗ, керівництву МОЗ України за підтримку, ректору Івано-Франківського національного медичного університету Роману Яцишину за підтримку і мотивацію, проректору з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій Олександру Бульбуку, керівництву КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», зокрема заступнику медичного директора з медсестринства Наталії Ружило за ефективну співпрацію та можливість проведення заняття на базі навчально-тренінгового центру «Прикарпатської школи медсестринства».

Окрему подяку висловлюємо нашим студентам за креативність, клінічне мислення, бажання вдосконалювати гнучкі навички (Soft skills), а також колективу кафедри за командну резильєнтність.


