MEDsynergy — молодь, яка змінює міжнародну науку та медицину

7-9 листопада 2025 року на базі Івано-Франківського національного медичного університету відбувалася ІІ міжнародна студентська науково-практична конференція “MEDsynergy”, організована Європейською медичною студентською асоціацією (EMSA). Захід об’єднав 160 студентів, молодих науковців та фахівців у галузі охорони здоров’я з усіх куточків України та світу, створивши простір для обміну досвідом, обговорення актуальних тенденцій у медицині та розвитку міжуніверситетської співпраці.

В заході взяли участь представники Iuliu Hatieganu” University of Medicine and Pharmacy, Cluj Napoca, Romania, ”Grigore T. Popa” University of Medicine and Pharmacy Iasi, Romania, Nicolae Testemițanu State University of Medicine and Pharmacy, Chișinău, Moldova, Ужгородського національного університету, Буковинського державного медичного університету, Тернопільського національного медичного університету імені Івана Яковича Горбачевського, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Київського національного університету імені Тараса Шевченка “ННЦ ІБМ».

Протягом трьох днів учасники мали змогу відвідати лекції провідних лекторів, серед яких: Євгенія Мельник, керівниця Академії НСЗУ,  Philipp Kaldis, PhD, Professor, Lund University Diabetes Centre,  Андрій Вітовський, PhD, лікар-анестезіолог національного інституту серцево-судинної патології імені М.М. Амосова, Юрій Перекопайко, PhD, лікар-нейрохірург Національного інституту раку, Дмитро Разкевич, лікар, член Міжнародної нейроурологічної асоціації (INUS), Владислав Кравченко, співголова Молодіжної ради при МОЗ України.

У ході конференції 60 учасників доповіли свої наукові напрацювання та отримали професійну оцінку та рекомендації від кваліфікованого журі ІФНМУ, а також долучились до 22 тематичних воркшопів. Один із таких воркшопів був присвячений вивченню основ жестової мови разом з представниками Івано-Франківської обласної організації “УТОГ”.

Важливою частиною MEDSynergy 2025 стала соціальна програма, метою якої був нетворкінг та налагодження контактів між студентами різних університетів України та Європи. Учасники мали змогу познайомитися ближче, поділитися ідеями, обговорити майбутні проєкти та створити нові можливості для спільної реалізації ініціатив у сфері медицини, а також прогулятися підземеллям нашого міста під екскурсії від Департаменту інвестиційної політики ІФМР. На учасників чекали активності в спортивному залі “Animal”, де вони змогли практикували основи тайського боксу і пілатесу, а також воркшоп з розпису шоперів від MEDsynergy.

Оргкоманда MEDsynergy висловлює щиру вдячність ректору ІФНМУ Роману Яцишину, адміністрації та професорсько-викладацькому складу університету і лікарям, які долучились безпосередньо до проведення змістовних заходів в рамках конференції.

Науковими партнерами конференції були Івано-Франківський національний медичний університет, медична навчальна онлайн платформа Osmosis, Міжнародна нейроурологічна спільнота, Міжнародні наукові конгреси Medicalis та BIMCO

До нових зустрічей у 2026 році, бо там, де об‘єднуються ідеї – народжується MEDsynergy!

Leave a Reply