”Per aspera ad astra”: студенти дізналися про унікальну історію ІФНМУ

1 жовтня минуло 80 років від початку навчального процесу в Івано-Франківському національному медичному університеті. З цієї нагоди завідувач кафедри українознавства і філософії, доктор історичних наук Ігор Любчик, ініціював і провів лекторій, присвячений історії Івано-Франківського національного медичного університету: ”Per aspera ad astra”, для студентів факультету наук про здоров’я, зокрема спеціальностей «Косметологія» та «Парамедики».
Лектор зосередив увагу на найцікавіших сторінках історії університету, його етапах становлення та унікальних постатях. У контексті лекції було акцентовано увагу на постатях першого ректора Івана Савицького, репресованого хірурга Володимира Манюха, дослідника медичної україніки Сергія Верхратського, а також на наукових школах: ендокринології — Ари Гарагашяна, мікроелементології — Георгія Бабенка, терапевтичній школі Євгена Нейка, а також на першому міжнародному досвіді травматолога М. Ковалишина та професора М. Рижика.
Лекція стала результатом тривалих наукових пошуків Ігоря Любчика і вивчення архівних матеріалів з історії ІФНМУ.

Leave a Reply