У червні 2025 року в Івано-Франківському національному медичному університеті вперше відбулася підсумкова атестація здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Сестринська справа» у форматі об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ).
Практично-орієнтований іспит охоплював шість станцій, які відображають основні напрями медсестринської діяльності:
* медсестринство у внутрішній медицині,
* хірургії,
* педіатрії,
* акушерстві та гінекології,
* тактичній медицині,
* громадському здоров’ї.
Кожна станція містила ситуаційні завдання, спрямовані на оцінювання професійних компетентностей, клінічного мислення та практичних навичок здобувачів освіти. Такий формат є загальновизнаним міжнародним стандартом перевірки практичної підготовки майбутніх медичних працівників.
Головою екзаменаційної комісії виступила магістр медсестринства, заступниця медичного директора з питань медсестринства КНП “Обласна клінічна лікарня ІФ ОР” Наталія Ружило.
На події також були присутні проректор із стратегічного розвитку та інновацій ІФНМУ Олександр Бульбук, заступники декана Тетяна Мізюк та Василь Іваночко, які підтримали здобувачів під час проходження атестації та високо оцінили організаційний і навчально-методичний рівень проведення іспиту.
Проведення підсумкової атестації у форматі ОСКІ є важливим кроком до посилення практико-орієнтованого підходу в медичній освіті, забезпечення об’єктивного оцінювання та підвищення якості підготовки медичних сестер і сестер медичних. ІФНМУ впевнено інтегрується у світовий освітній простір, впроваджуючи сучасні підходи до підготовки фахівців у сфері охорони здоров’я.









