Гуртківці кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ім. професора М.М. Бережницького ІФНМУ під керівництвом доцента кафедри, д.мед.н., Тамари Вацеби активно вивчають одні з найбільш поширених та загрозливих захворювань сучасного світу: ожиріння та порушення вуглеводного обміну. Серед завдань студентської наукової роботи є виявлення випадків безсимптомного підвищення рівня глюкози крові, вивчення поширеності зазначених метаболічних розладів та зʼясування передумов, які сприяють їх виникненню.




Відомо, що значна частина дорослого населення має недіагностований, або прихований діабет 2 типу. Велика частина людей мають безсимптомний переддіабет, який не лише негативно впливає на перебіг супутніх захворювань, а також спричиняє хронічні ускладнення, зумовлені навіть помірно-підвищеним рівнем глюкози крові. Тому, просвітницька робота і рання діагностика змін є важливими напрямками профілактичної роботи, яку виконують студенти-медики ІФНМУ.

Про результати дослідження згодом.
