Засідання робочої групи ОНП «Стоматологія» третього рівня вищої освіти

На кафедрі стоматології післядипломної освіти ІФНМУ відбулося засідання робочої групи ОНП «Стоматологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, за спеціальністю 221 «Стоматологія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я». Були присутні: гарант д.мед.н., професор Тетяна ДМИТРИШИН, члени робочої групи – д.мед.н., професор Іван ПАЛІЙЧУК, д.мед.н., професор Зіновій ОЖОГАН, д.філол.н., професор Світлана ЛУЦАК.         Із метою щорічного оновлення ОНП гарант акцентувала увагу на зменшенні кількості загальних компетентностей, програмних результатів навчання відповідно до Стандарту вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня галузі знань 22 «Охорона здоров’я спеціальності 221 «Стоматологія». Також, керуючись законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу» (Закон України від 23.04.2024 № 3642-IX) професор Тетяна ДМИТРИШИН зазначила важливість визнання результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти, для формування індивідуальної освітньої траєкторія здобувача третього рівня вищої освіти.

Керуючись цим же документом, професор Зіновій ОЖОГАН запропонував зменшити відсоток вибіркових дисциплін із циклу дисциплін професійної підготовки із 12 кредитів ЄКТС до 8 кредитів («…не менше ніж 10 відсотків для спеціальностей, що передбачають доступ до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання…»), а вивільнені 4 кредити ЄКТС додати до обов’язкової компоненти ОНП ОК8 «Теоретичні та практичні проблеми сучасної стоматології». Пропозиції були схвалені до внесення у Проєкт ОНП «Стоматологія»- редакція 2020-06.

Із метою моніторингу, оцінювання якості та перспективи розвитку ОНП, члени робочої групи погодили проведення анкетування здобувачів ступеня доктора філософії та викладачів, що викладають на даній програмі, доки триватиме громадське обговорення проєкту.

Leave a Reply