emsa1

 

Європейська Медична Студентська Асоціація (ЕМСА) – це політично-нейтральна, неурядова, незалежна та неприбуткова рганізація, яка діє на теренах географічної Європи. ЕМСА була заснована в 1991 році в Брюсселі, Бельгія. Асоціація представляє студентів з окремих медичних університетів Європи. На сьогоднішній день зареєстровано більше 20 медичних університетів з 62 країн Європи. ЕМСА прагне покращити стан здоров’я та якість медичної допомоги населенню, діючи як з’єднуюча ланка для співпраці та обміну знань між медичними студентами Європи в галузі медичної Освіти, Науки, Етики та Європейської Інтеграції. На Європейському рівні ЕМСА представлена Європейською Радою ЕМСА, до якої входять: Президент, Віце-Президент, Скарбник, Генеральний Секретар, Директори з напрямків: Медична Освіта, Медична Етика, Медична Наука та Європейська Інтеграція.

     Основні завдання, які ставить перед собою організація:

  • Сформувати мережу між Європейськими медичними студентами, щоб пропагувати Європейську інтеграцію та розвинути почуття Європейської єдності
  • Представляти та озвучувати думки медичних студентів Європи
  • Популяризувати тренінги, заходи та проекти, пов’язані зі здоров’ям в Європі на користь медичних студентів та суспільства в цілому.

     ЕМСА має постійного представника в Брюсселі, який лобіює та відстоює інтереси студентів в політичний столиці Європи. До галузей діяльності відносять:

  • Медична Освіта
  • Медична Наука
  • Медична Етика
  • Європейська Інтеграція.

      В кожній з даних галузей Асоціація проводить проекти для реалізації своїх задумів в життя . Хоча ЕМСА діє в межах географічної Європи, це не обмежує коло організацій-партнерів. До них входять: CPME – Комітет Європейських лікарів, який об’єднує понад 2 млн. практикуючих лікарів Європи, Європейська Стоматологічна Студентська Асоціація, Європейська Фармацевтична Студентська Асоціація, FELSOCEM – Рада Студентських Наукових Товариств Південної Америки та ін.

     Окрім організацій ЕМСА підтримує провідні медичні наукові конференції та конгреси для студентів-медиків. Найвідомішими серед них є: International Student Congress of Medical Sciences (ISCOMS), який проходить щорічно в м.Гронінген, Нідерланди. Про високий рівень цього конгресу свідчить те, що одним із запрошених лекторів в 2008 році є Нобелівський Лауреат 1999 року Гюнтер Блобель. Цього року цей захід буде проходити з 3 по 6 червня. Ще одним провідним Європейським науковим заходом є European Students’ Conference (ESC), який проходить щорічно в м.Берлін, Німеччина. Ця конференція відбувається на базі одного з найбільш рейтингових медичних закладів Європи - клініка Шаріте.

     Згідно Статуту Європейської Медичної Студентської Асоціації передбачено 2 зустрічі для всіх членів Асоціації з усієї Європи. Це Генеральна Асамблея, яка проводиться щорічно в вересні або жовтні, а також Зустріч Національних Координаторів та Ентузіастів, яка проходить в квітні кожного року. 
     Будь-яке локальне представництво ЕМСА може зголоситись організувати ці заходи при бажанні. Під час цих зустрічей формуються документи, які висвітлюють думки студентів стосовно актуальних тем сьогодення, розробляється план дій організації, вносяться зміни до внутрішніх документів організації, а також зустрічі з молоддю з усієї Європи.

Роман Фіщук
Європейська Рада ЕМСА 2007-2008
Директор з Медичної Науки
Головний Редактор Наукового Журналу ЕМСА

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+38 050 433 2119 

www.emsa-europe.org