НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ

 

МЕДИЦИНА

Переглянути презентацію

Регламент роботи навчально-практичного центру
Навчально-практичні центри кафедри медицини катастроф та військової медицини
Навчально-практичний центр здоров'я

26 січня 2012 року в селі Крихівці відкрився навчально-практичний центр здоров’я із навчальними кімнатами для лікарів-інтернів кафедр терапії і сімейної медицини та стоматології післядипломної освіти ІФНМУ. В приміщенні, відведеному під навчально-практичний центр здоров'я, провели ремонт та устаткували його необхідним медичним обладнанням.  Тут майбутні сімейні лікарі напрацьовують практичні навички під наглядом досвідчених викладачів, а також підвищуватимуть свою кваліфікацію ті, що вже працюють на цій посаді. В новоствореному  Центрі проводять прийом лікарі загальної практики сімейної медицини, функціонує стоматологія.

Навчальна кімната кафедри стоматології оснащена сучасною стоматологічною установкою та іншою апаратурою, необхідною для надання кваліфікованої стоматологічної допомоги місцевому населенню з участю лікарів-інтернів. Відтепер в них є можливість обстежувати сільських жителів, під керівництвом досвідченого викладача надавати кваліфіковану стоматологічну допомогу з використанням сучасних технологій та методик лікування стоматологічних хворих, обстежувати учнів місцевої школи, яких налічується біля трьохсот, проводити санітарно-профілактичну роботу. При необхідності для сільських жителів може бути організована консультація ведучих професорів університету, з вказаних напрямків, по інтернету в режимі on-line. Для даної мети в навчальній кімнаті для лікарів-інтернів кафедри терапії і сімейної медицини налаштовано комп’ютер з відеокамерою.

Навчально-практичні центри кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства

Навчально-практичний центр "Медицина"

Науково-практичний центр серцево-судинної реабілітації та відновного лікування

Навчально-практичний тренінговий центр

Навчально-науково практичний центр Мікроскопія
Навчально-практичний центр Гігієна та екологія
Навчально-практичний центр Травматологія і Ортопедія
Навчально-тренінговий центр Іноземні мови
 

Навчально-тренінговий центр функціонує на кафедрі мовознавства по вулиці Бандери, 79А. 

Контакти: (0342) 75-01-07; 75-01-06; 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Загальна площа навчальних приміщень кафедри мовознавства, що використовуються для роботи НТЦ, становить 521,8 м². 

Заняття з підготовки до іспиту FCE на рівень В2 проводяться в лінгафонному кабінеті площею 54,6 м². 

Кабінет обладнаний комп'ютерами Expect PC (2020 р) — 16 шт.; ноутбуком Dell (для викладача) — 1 шт.;  мультимедійним комплексом (проектор, мультимедійна дошка, 2020 рік) — 1 шт.; навушниками — 16 шт.
Відповідальні особи: Луцак С.М., Шпільчак Л.Я., Шиндак Г.Т.
Графіки роботи можна переглянути за покликаннями: http://surl.li/anftuhttp://surl.li/anfvi .

Детальну інформацію про діяльність НТЦ можна переглянути за покликанням https://www.ifnmu.edu.ua/uk/navchalno-treninhovyi-tsentr-inozemni-movy-dlia-profesiinoho-spilkuvannia 

- Навчально-тренінговий центр Іноземні мови

Навчально-практичний центр Анатомія людини
 

Навчально-практичний центр Патоморфологія
 

Навчально-практичний центр Фізіологія
 

Навчально-практичний центр Хірургічна техніка
 

Навчально-практичний центр Хірургія
  

Навчально практичний центр Акушерство та гінекологія

 

СТОМАТОЛОГІЯ

Переглянути презентацію

Регламент роботи навчально-практичного центру
Фантомний клас рентгенологічних методів обстеження та 3D техологій
 

В кімнаті змонтовано апарат для прицільної рентгенографії зубів і ортопантомограф для отримання розгорнутих знімків однієї чи обидвох щелеп. В обидвох апаратах демонтовано рентгенівські трубки, вони працюють лише у демо-режимі. Студенти 4-5 курсів стоматологічного факультету опрацьовують тут методики виконання рентгенологічних методів обстеження: послідовність дій лікаря, встановлення необхідного положення голови пацієнта, встановлення рентгенівської плівки, встановлення потрібного кута нахилу тубуса рентгенівської трубки.

\Крім цього у класі розташовано LED-монітор, куди за допомогою комп’ютера, під’єднаного до внутрішньої мережі стоматологічного корпусу, виводяться реальні рентгенологічні зображення щелеп пацієнтів з бази даних знімків, отриманих у центрі комп’ютерної діагностики НПЦ. Є програмне забезпечення, яке дозволяє складати план хірургічного лікування хворих з патологією ЩЛД та планувати дентальну імплантацію.

Клас також оснащено 3D-принтером для друку імплантаційних шаблонів і певних видів щелепно-лицевих протезів.

Фантомний клас хірургічної стоматології

Облаштовано 10 робочих місць, кожне з яких обладнане стоматологічним фантомом з імітаторами верхньої та нижньої щелеп і штучними зубами, які можна виймати і встановлювати у відповідні лунки на цих щелепах. Клас обладнаний також всім необхідним хірургічним інструментарієм для вивчення та засвоєння методик видалення різних груп зубів.

Конструкція імітаторів щелеп дозволяє опрацьовувати на них різноманітні методики місцевої ін'єкційної анестезії. Також є стоматологічні фантоми для опрацювання методик місцевих анестезій на щелепах, які, при вірному виконанні знеболення, подають звуковий і/чи світловий сигнали.

Крім цього, проводиться фантомне шинування зубів верхньої та нижньої щелепи різними видами шин, які використовуються в клініці хірургічної стоматології при лікуванні переломів щелеп та інших кісток черепа. Студенти також мають змогу вивчати способи розкладки хірургічного стоматологічного інструментарію на медичному столику. У фантомному класі займаються студенти 3-5-го курсів стоматологічного факультету.

Кабінет невідкладної допомоги

Оснащений навчальними манекенами, на яких відпрацьовуються навички реанімаційних заходів, хід виконання яких контролюється спеціальною комп’ютерною програмою.

Тут також розміщені фантоми для відпрацювання ін’єкційної техніки.

Кабінет оснащено пульсоксиметром, приладом для вимірювання артеріального тиску та ін.

Ливарня

Навчальна кімната, що входить до складу зуботехнічної лабораторії Центру стоматології університетської клініки. Тут облаштовано 7 робочих місць для студентів, де вони навчаються технічному виконанню етапу литва металів при виготовленні сучасних суцільнолитих конструкцій зубних протезів. Під контролем досвідчених зубних техніків-ливарників студенти встановлюють ливникоутворюючі штифти, заформовують воскові репродукції елементів протезів у опоку, проводять випалювання воску, плавлення та розливання металевих сплавів за допомогою трьох діючих стоматологічних ливарних установок.

Клінічний зал дентальної імплантації

Оснащений у вигляді діючої операційної для проведення хірургічних втручань з приводу встановлення стоматологічних імплантів. Наявне все необхідне для цього обладнання та інструментарій.

Клінічна лабораторія

Розташована на 5-ому поверсі стоматологічного корпусу. Тут проводяться практичні заняття з групами лікарів-інтернів та здобувачами останнього року навчання за  ОПП «Стоматологія».

Обладнання лабораторії дозволяє опанувати практичними навичками виконання аналізів крові, реакції мікропреципітації, швидких тестів на ВІЛ, пародонтологічних проб, визначення мікрострумів у порожнині рота, гістологічних та цитологічних досліджень.

Кімната профілактики та гігієни ротової порожнини

У кімнаті є чотири робочих місця, обладнаних умивальниками, дзеркалами, макетами щелеп, засобами гігієни ротової порожнини, фантомами, де студенти мають змогу продемонструвати дітям, що відвідують дитячого стоматолога, правила та послідовність чищення зубів, заходи догляду за ротовою порожниною, за допомогою інструментарію та спеціальних засобів визначити гігієнічні і пародонтальні індекси та індекси карієсу зубів, виконати професійну гігієну порожнини рота.

З допомогою наявного ірригатора студенти навчаються способам поліпшення якості  гігієни ротової порожнини. Він портативний, містить 12 насадок, що дозволяє якісно очистити міжзубні проміжки, а також ортодонтичні чи ортопедичні конструкції, та значно знизити ризик  виникнення захворювань тканин пародонта.

Оснащення залу ультразвуковим  скейлером, набором депураторів та п’єзоструменевим апаратом дозволяє проводити професійну гігієну ротової порожнини, яка включає зняття м’яких і твердих зубних відкладень.

Фантомний клас препарування твердих тканин зубів

Тут мають змогу проводити практичні заняття зі студентами 2-5 курсів ОПП «Стоматологія» викладачі кафедр дитячої, терапевтичної та ортопедичної стоматології. У кімнаті облаштовано 8 робочих місць, кожне з яких, крім навчальних фантомів, обладнане портативною стоматологічною установкою з мікромотором та турбінним наконечником. Всі установки під'єднані до компресора високого тиску повітря. Це дає змогу студентам відпрацьовувати методики препарування порожнин різних класів чи препарування твердих тканин зубів для виготовлення різних видів незнімних ортопедичних конструкцій. Студенти також практично засвоюють методики пломбування порожнин різних класів різноманітними пломбувальними матеріалами.

Наявність необхідного обладнання, інструментарію та матеріалів дозволяє опановувати навичками ендодонтичного лікування постійних і тимчасових зубів.

Фантомна кімната дентальної імплантації

Фантомний клас на кафедрі ортопедичної стоматології оснащений 12-ма робочими місцями, мультимедійним проектором, екраном, наборами для проведення стоматологічної імплантації компаній „Alfa-Bio”, „U-impl”, „Nobel”. Кожне робоче місце забезпечене фантомною моделлю з різним типом твердості кістки та імітації слизової, абатментами, трансферами та імплантатами. Кожен студент має можливість запланувати місце встановлення імплантанта, провести хірургічний протокол встановлення, провести ортопедичний протокол (встановлення формувача ясен, трансфера, зняття відбитка, вибір та встановлення абатмента). У фантомному класі є пакети методичних рекомендацій щодо застосування стоматологічної імплантації провідних світових виробників. Тут займаються студенти 4-5 курсів стоматологічного факультету.

Фантомний клас НПЦ «Стоматологія» оснащено також цифровим стоматологічним сканером UP3D, приладом для автоматичного замішування поліефірних відбиткових матеріалів Pentamix та міксером для замішування склоіономерних цементів A-max.

Фантомний клас кафедри ортопедичної стоматології

Розташований на базі зуботехнічної лабораторії Центру стоматології університетської клініки ІФНМУ.

Тут студенти оволодівають практичними навичками технічного виконання клінічних і лабораторних етапів виготовлення незнімних і знімних конструкцій зубних протезів, які вивчають здобувачі ОПП «Стоматологія». Клас обладнано необхідним інструментарієм і матеріалами.

Лабораторні заняття проводяться зубними техніками кафедри ортопедичної стоматології.

Кімната бюгельного протезування

Облаштовано п’ять робочих місць, де студенти опрацьовують практичні навички з виконання певних етапів виготовлення сучасних конструкцій знімних бюгельних протезів. Кімната оснащена необхідними приладами (паралелометри, фрезерувальний апарат, тощо) та обладнанням, які дозволяють виготовляти як фантомні, так і „живі” роботи з бюгельного протезування, засвоювати методики виготовлення сучасних замкових, телескопічних і кнопкових фіксуючих елементів.

Кабінет функціональної діагностики щелепно-лицевої ділянки

У кабінеті встановлено персональний комп’ютер на базі 4-ядерного процесора Intel Core i3 частотою 3.3 Ghz на кожному ядрі (оснащений відеокартою з підтримкою двох графічних моніторів), два монітори LG з діагоналлю 23 та 19 дюймів та вінчестером великої ємності загальним об’ємом пам’яті 2 Тб. Вказані параметри дозволяють швидко та точно обробляти поставлені перед ним завдання та зберігати інформацію в базах даних до 100 тис. досліджень. До системного блока приєднуються такі апарати як електронейроміограф «Нейро-ЕМГ-мікро», автоматизована система аналізу прикусу «T-scan III» та аналізатор лазерної мікроциркуляції крові «Лакк-02». Вказані прилади запускаються за допомогою програми реєстрації пацієнтів, розробленої працівниками кафедри, версія якої постійно поновлюється та вдосконалюється. Програма дозволяє об’єднувати роботу апаратів та проводити комплексні функціональні дослідження пацієнтів.

Автоматизована система аналізу прикусу «T-scan III» («Tеkscan») дає можливість визначати характер і порядок виникнення контактів при фіксації центрального співвідношення щелеп. Діагностування за допомогою даного апарату дозволяє безпомилково визначати ділянки супраконтактів на етапі припасування зубних конструкцій, а також здійснювати контроль перед їхнею фіксацією та в подальшому користуванні даними конструкціями. Застосування приладу з метою діагностування стану прикусу здійснюється завдяки ультратонкому сенсору, який має форму зубної дуги і розташований у сенсорному наконечнику, який підключений до USB входу комп’ютера.

Електронейроміограф «Нейро-ЕМГ-мікро» («Нейрософт»),  використовується для дослідження біопотенціалів жувальних м'язів та стану нервів щелепно-лицевої ділянки методами поверхневої та стимуляційної електроміографії та електронейроміографії для діагностики та визначення ефективності ортопедичного лікування дефектів зубних рядів, для вивчення процесів відновлення тканин щелепно-лицевої ділянки після хірургічного втручання при травмах та запальних захворюваннях у даній ділянці та в ортодонтії.

Аналізатор лазерної мікроциркуляції крові «Лакк-02» використовується для вимірювання швидкості руху еритроцитів в кровоносному руслі тканин пародонта, при запальних процесах та проведенні функціональних проб.

«Diagnodent» («Kavo») – апарат для визначення каріозних порожнин та твердих і м’яких під’ясенних зубних відкладень. Застосовується в терапевтичній стоматології для виявленого скритого карієсу зубів, а також в пародонтології у разі діагностування захворювань тканин пародонта.

Діодний лазер «Ліка-хірург» використовується у терапевтичній стоматології у разі лікування: стоматиту, герпетичних і афтозних виразок; ендодонтії: стерилізації кореневих каналів; для відбілювання зубів. У хірургічній стоматології для проведення гінгівопластики, збільшення клінічної довжини коронкової частини зуба, вестибулопластиці, видаленні грануляцій, френулопластиці. У ортопедичній стоматології для ретракції ясенного краю, підготовки протезного ложа при знімному протезуванні, вирівнюванні ясенного краю перед накладанням естетичних протезів (вініри, коронки).

Центр комп'ютерної діагностики

Обладнання центру дозволяє виконувати спіральну комп’ютерну томографію та ортопантомографічні обстеження щелепно-лицевої ділянки стоматологічним хворим. Результати досліджень, завдяки наявності внутрішньої мережі, можуть бути доступними науково-педагогічним працівникам кафедр і лікарям Центру стоматології на комп’ютерному обладнанні безпосередньо біля їх робочих місць.

Встановлено 4 персональних комп’ютерів з програмним забезпеченням, яке дозволяє аналізувати томограми з метою діагностики і складання плану лікування стоматологічної патології.

Зал ендодонтичного лікування

Зал оснащено ендодонтичним мікроскопом та іншим необхідним устаткуванням для лікування кореневих каналів зубів. Зображення з мікроскопа виводиться на монітор для кращого унаочнення процесу ендодонтичного лікування зубів.

Зал естетичної стоматології

Кімната обладнана апаратурою, інструментами та матеріалами для відбілювання твердих тканин зубів, а також приладами для проведення косметичних процедур. Тут є все необхідне для проведення високоестетичних стоматологічних реставрацій.

  

ФАРМАЦІЯ

Переглянути презентацію

Регламент роботи навчально-практичного центру
Лабораторія практичної фармації №1
Лабораторія практичної фармації №2

- Матеріально-технічне забезпечення лабораторії №2

- Додаткова інформація про лабораторію №2 

- Графік лабораторії №2

Лабораторія практичної фармації №2 підрозділу навчально-практичного центру «Фармація» працює за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 124к, 76018, аудиторія 175.

Загальна площа приміщення становить 38,2 м2.

Контакти:

Тел: (0342) 58-27-20

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Робота підрозділу навчально-практичного центру «Фармація» організована на кафедрі хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти.

Відповідальними за роботу лабораторії практичної фармації №2 є проф. Стецьків А. О., асист. Слаб’як О. І., асист. Гаврищук Л. М..

Лабораторія практичної фармації №2 навчально-практичного центру ІФНМУ працює щоденно з 800 до 1530.

Лабораторія практичної фармації №3

- Матеріально-технічне забезпечення лабораторії №3

- Додаткова інформація про лабораторію №3

- Графік лабораторії №3 на вересень-жовтень

- Графік лабораторії №3 на листопад-грудень

Лабораторія практичної фармації №3 підрозділу навчально-практичного центру «Фармація» працює за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 124к, 76018, аудиторія 219.

Загальна площа приміщення становить 31,8 м2.

Контакти:

Тел: (0342) 58-27-20

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Робота підрозділу навчально-практичного центру «Фармація» організована на кафедрі хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти

Відповідальними за роботу лабораторії практичної фармації №3 є проф. Стецьків А. О., доц. Мельник О. Я., асист. Гаврищук Л. М..

Лабораторія практичної фармації №3 навчально-практичного центру ІФНМУ працює щоденно з 800 до 1530.

Лабораторія практичної фармації №4
Лабораторія практичної фармації №5

ПЕДІАТРІЯ

Регламент роботи навчально-практичного центру
НПЦ "Педіатрія" кафедри педіатрії

НПЦ "Педіатрія" кафедри пропедевтики педіатрії

ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ, ЕРГОТЕРАПІЯ