Першокурсники Івано-Франківського національного медичного університету отримали дуже корисний подарунок від своїх старших колег — спецвипуск газети ІФНМУ «Ескулап-ІФ» «Путівник для першокурсника», який допоможе впоратися з адаптацією в медичному виші. Уже місяць студенти носять його у студентській теці поруч з навчальними книгами. Нагадаємо, спецвипуск для першокурсників виходить вже другий рік поспіль і допомагає адаптуватися першачкам в університеті.

Авторами спецвипуску є студентка шостого курсу Ірина Ковалюк, п’ятокурсниця Марія Полюк та студенти третього курсу Василь Кабан, Марія Мартинець, Оксана Брікнер, Ірина Образюк, Яна Олійник. Редактором і автором ідеї є третьокурсниця Юлія Філяк.

На сторінках видання зібрана найкорисніша інформація для студентів першого курсу, яка знадобиться їм в умовах стресу під час адаптації до нових умов вищої освіти. Зокрема, розповідь та поради про необхідні аксесуари студента-медика, найнеобхідніші речі, які варто носити на заняття у своєму рюкзаку. У виданні навіть є окремий розділ, де завідувачі кафедр ІФНМУ розповідають про свої навчальні предмети. Є тут детальне роз’яснення про систему оцінювання в університеті та про рейтинг. Окремий розворот присвячений розповіді про студентські організації ІФНМУ. Наприкінці видання є перелік навчальних корпусів університету з адресами, усі вони відзначені на карті Івано-Франківська.

«Першокурснику! Добре, що вступив… Дякуємо, що вижив! Не думай, що найважче позаду. Все тільки починається, — звертається до читачів редактор Юлія Філяк. — Ти зрозумієш, що твої безсонні ночі були не такими вже й безсонними. Горнятко кави стане невід’ємною частиною твого вечора. Хочеш чогось досягнути — вчись! Працюй на себе! А ми у цьому випуску допоможемо тобі дізнатись, що тебе чекає у стінах ІФНМУ».

Автори спецвипуску взяли невеличке інтерв’ю і в ректора університету, професора Миколи Рожка. «Ми створюємо для студентів умови, які би відповідали європейським стандартам, — говорить ректор. — Оновлюємо кафедри, оснащуємо їх новітнім обладнанням, також ми створили експериментальну базу — віварій (вул. Чорновола, 155а) сучасного рівня, де облаштовані навчально-практичні центри, операційні і т.д. Головне, щоб мої студенти зуміли скористатися новаціями для закріплення й удосконалення знань, цього їм і бажаю…»

Першокурсники оцінили роботу своїх старших колег. Путівник дійсно став їм у нагоді. «Хочу подякувати всім, хто придумав створити «Путівник першокурсника»! І я впевнена, що це подяка від імені всіх першокурсників, — каже студент першого курсу Іванна Олійник. — У перші дні навчання кожен з нас відчував себе маленьким кошеням, якого скинули в річку і сказали: «Випливи!». Наша пам'ять переповнювалась від нових назв вулиць міста, на яких розташовуються кафедри. Крім того, уявляєте як було складно розібратись в розкладі, де написано так багато букв і цифр? Ми не раз панікували, коли розуміли, що переплутали практичне заняття з лекцією! Але нам було не страшно, бо з нами був «Ескулап-ІФ»! Завдяки карті, яку розмістили у журналі, «сумці першокурсника» та іншій неймовірно корисній інформації, ми легко знаходили вихід із подібних ситуацій! Я та мої одногрупники досі носимо його у сумці, про всяк випадок».

Нагадаємо, щомісяця на сторінках газети «Ескулап-ІФ» можна знайти окремий розворот, над публікаціями до якого працює студентська група авторів. Так, вже у вересневому номері вийшла стаття Ольги Сілецької «Про відпрацювання в ІФНМУ або «Праведники» платять дорожче». Далі буде, стежте за черговими випусками…