В середині жовтня відбудеться поїздка представників Івано-Франківщини у Сполучені Штати Америки за програмою «Відкритий світ». Тема візиту —«Покращення громадянської освіти у середній школі». У складі прикарпатської делегації буде й асистент кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк.

Формуванням групи впродовж року власне й займалася громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за дорученням номінуючої організації — Ротарі Е-Клуб Україна, інформують «Вікна».

До групи з шести осіб увійшли четверо представників Прикарпаття. Окрім викладача ІФНМУ це начальник відділу освіти Калуської РДА Оксана Савчук, методист методичного центу відділу освіти Рожнятівської РДА та вчитель інформатики в загальноосвітній школі села Нижній Струтин Андрій Регей, фасилітатор канавчальних програм громадської організації “СТАН” Олеся Архіпова. Також є складі групи двоє представників з Києва — координатор міжнародної адвокації Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Петров і координатор номінації, голова комітету по взаємодії з Rotary Foundation Андрій Зубарєв.

«Перші два дні з десяти пройдуть у столиці США Вашингтоні за зустрічами з офіційними особами у Бібліотеці Конгресу США, — розповідає Євгенія Бардяк. — Потім група їхатиме в місто Лонгмонт штат Колорадо, один представник — у місто Хатчісон штат Канзас. Отриманий досвід ляже в основу пілотного проекту по впровадженню в навчальний процес середньої школи методик і елементів або окремого предмету з громадянської освіти. Пілотний проект впроваджуватиметься в сільській місцевості та малих містах Івано-Франківської області».

Після поїздки група працюватиме над розробкою та втіленням освітнього курсу «Diversity - Media - Synergy». Курс пропонуватиме учням нові методики громадянської освіти, інструментарій соціальних досліджень, програму з прав людини, критичного мислення, створення адвокасі компаній, активізму, основ проектного менеджменту, а також навички роботи з візуальним контентом, участь у сучасних театральних течіях, «живих бібліотеках», методики ефективних комунікацій, знайомство з молодими лідерами, історії успіху, зокрема членів Ротарі Е-Клубу, та міні-гранти на реалізацію власних проектів соціальної дії.

Нагадаємо, у січні цього року Євгенія Бардяк на обласному конкурсі «Молодий лідер Прикарпаття» за 2016 рік отримала відзнаку «Кращий координатор молодіжного проекту».