Ментальне здоровʼя - це важлива тема для всіх українців. Адміністрація Івано-Франківського національного медичного університету обговорила можливість долучитися до проєкту USAid, що зможе відкрити перед ЗВО нові перспективи.

Зокрема, йдеться про підготовку або перепідготовку спеціалістів у сьогоднішніх реаліях. Зусилля керівництва університету дозволять вивести його на новий рівень взаємодії із міжнародними донорами, щоб долучити наших спеціалістів до складу експертів із надання допомоги у ментальному здоров'ї.

Зазначена проблематика є надзвичайно актуальною, особливо в умовах сучасних викликів, таких як війни, пандемії та зміни клімату. Ментальне здоров'я впливає на загальний добробут людини, її здатність навчатися, працювати та підтримувати соціальні зв'язки. Недостатня підтримка ментального здоров'я може призвести до погіршення фізичного здоров'я, розвитку залежностей та збільшення рівня насильства.

«Цей проєкт повинен бути тривалим, зважаючи на те, у яких реаліях ми живемо. Люди будуть повертатися з війни та потребуватимуть нашої допомоги», - говорить координатор проєктів Corus International Василь Сенчій.

Очевидно, що з такими викликами українці вже давно зіштовхнулися, тому ментальне здоровʼя є одним із найпріоритетніших напрямків. Участь у проєкті дозволить отримати доступ до необхідних ресурсів і підтримки й допоможе підвищити обізнаність про важливість ментального здоров'я.