1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Доцент кафедри внутрішньої медицини №1, клінічної імунології та алергології імені академіка Є.М. Нейка, к.мед.н. Віталій Камінський виграв грант для участі у 5-ій міжнародній науково-практичній конференції з ниркової патології.

Конференція відбулася з 18 по 20 травня у м. Загреб (Хорватія) на базі Загребського університету. У роботі наукового заходу взяли участь майже 400 учасників із понад 60 країн світу.

Для участі в конференції організатори надали кілька видів грантів. Один із них - це грант імені Хелен Ляпіс. Таких грантів надали два, причому обидва для українців: один - викладачці-гістологу з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а другий - доценту з ІФНМУ.

Програма конференції включала 7 наукових сесій, 3 сесії-обговорення цікавих клінічних випадків та 2 постерні сесії. Тематика наукового форуму була присвячена найбільш актуальним проблемам ниркової патології: біопсії нирки, патології ниркових трансплантатів, гломерулопатіям, генетиці ниркової патології, системним васкулітам, тубуло-інтерстиційним захворюванням тощо.

Особливу увагу наукової аудиторії привернули виступи таких видатних вчених у галузі ниркової патології, як професора університету Північної Кароліни Чарльза Дженнетта (США), професорки Мюнхенського університету Хелен Ляпіс (Німеччина), професора Каліфорнійського університету Марка Гааса (США), професорки Торонтського університету Кармен Авіли-Касадо (Канада) та низки інших.

"Надзвичайно цікавою й пізнавальною була участь у цій конференції. Особливо актуальними були нові дані щодо патології ниркових трансплантатів, оскільки зараз у нас активно розвивається галузь трансплантології. На сучасному етапі діяльність усіх провідних нефрологічних центрів світу базується на морфологічному дослідженні біоптатів нирки та генетичному тестуванні методом секвенування ДНК.

Хочу зазначити, що біопсія нирки, як золотий стандарт діагностики в нефрології, була впроваджена нами в обласній лікарні ще з 2006 року й успішно продовжується дотепер. На той час це вдалося завдяки підтримці академіка Є.М. Нейка і професора Р.І. Яцишина, а також співпраці лікарів ОКЛ й університету, зокрема кафедр внутрішньої медицини №1, патоморфології, нормальної анатомії та урології.

До речі, біопсія нирки проводиться лише у кількох містах України. Звичайно, приємно, коли ми можемо проводити морфологічну діагностику захворювань нирок так, як і в цілому світі. На жаль, секвенування ДНК у нефрологічних пацієнтів не проводиться, але нам є до чого прагнути. Потрібно працювати над тим, щоб впровадити цей метод генетичного тестування для наших пацієнтів", - ділиться враженнями доцент Віталій Камінський.