1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

22 травня в Україні відбувся всеукраїнський соціальний проєкт – День діагностики меланоми. Працівники кафедри Дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету, в рамках проєкту безплатно проводили обстеження новоутворів шкіри. Огляд тривав з 13 по 26 травня.

Огляд відбувався на кафедрі дерматології та венерології та її клінічних базах (дерматологічна клініка «Люкс Скін» та медичний центр «Медсервіс»).

Понад 400 громадян змогли скористатись запропонованою можливістю. У близько 9% оглянутих запідозрено передракові захворювання та злоякісні пухлини шкіри, у тому числі меланоми, базальноклітинні та плоскоклітинні карциноми. Пацієнтів скерували для подальшого лікування та спостереження. Серед доброякісних утворень на шкірі найчастіше виявлялись пігментні вроджені та набуті невуси, внутрішньодермальні невуси, себорейні кератоми, ангіоми, дерматофіброми, частина з яких потребували втручання, з метою усунення естетичного дефекту, та питання хронічної травматизації.

Пухлини шкіри виліковні за умови вчасного виявлення, а отже не зволікайте та звертайтесь до фахівців.