1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

За ініціативи проєкту «Keep your health» студентської організації EMSA спільно з кафедрою онкології відбулася лекція на тему «Меланома: симптоми та діагностика. Перші ознаки раку шкіри».

«Оскільки наближається сезон літніх канікул та відпусток ми вирішили поговорити про перші ознаки, діагностику та профілактику найагресивнішої форми раку шкіри. Ми не вперше співпрацюємо з кафедрою онкології та щиро вдячні за їх вклад в розвиток нашого проєкту. Як всім відомо профілактика хвороб набагато ефективніша за лікування, особливо це стосується раку.» − говорить відповідальна за проєкт «Keep your health» Гапонюк Ольга. – «Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку онкології. Влітку цього не уникнути, тому ми говорили як зменшити згубний вплив сонця на шкіру.»

Запрошеним лектором був В. Голотюк. Фахівець зміг цікаво та доступно пояснити студентам про складні форми раку шкіри, нові класифікації та золотий стандарт діагностики – дерматоскопію. Лектор є не лише професором та доктором медичних наук, але й хірургом з багаторічним досвідом. Професор презентував ексклюзивні матеріали та клінічні випадки з власної медичної практики. Деякі кадри відверто шокували студентів запущеністю та безперспективністю відносно прогнозу.

Ракові захворювання, що розвиваються на шкірі, може помітити практично кожна людина, яка уважно стежить за своїм здоров’ям. Рак шкіри характеризується появою на ній невеликих вузликів або цяток, що не приносять особливого дискомфорту хворому. Необхідно негайно звернутися до лікаря при виявленні будь-яких схожих ознаках.

На лекцію зареєструвалось 95 студентів. Не зважаючи на велику кількість модулів та підготовку до іспитів, студенти були задоволені та приємно вражені лекцією. В кінці заходу всі охочі змогли поставити запитання та отримати вичерпні відповіді від професора.