1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

В Івано-франківському національному медичному університеті на кафедрі дитячих інфекційних хвороб 25 травня відбулося заключне у цьому семестрі 10 засідання студентського наукового гуртка, під час якого проведено майстер-клас з використання cito тестів у практиці лікаря-інфекціоніста / дитячого інфекціоніста. Слухачами були студенти п'ятого курсу медичного та педіатричного факультетів і факультету підготовки іноземних громадян.

 

Засідання провела відповідальна за роботу студентського наукового гуртка асистентка кафедри Уляна Глушко. Спершу вона розповіла про принципи роботи різноманітних cito тестів, а далі студенти мали змогу власноруч спробувати їх у дії.

На занятті була представлена ціла низка тестів. Зокрема, для діагностики гострих респіраторних вірусних інфекцій, а саме COVID-19, грипу типу А і В, аденовірусної інфекції, респіраторно-синцитіальної інфекції, стрептококового тонзиліту шляхом виявлення антигенів збудників у слизі з ротоглотки. 

Також студенти ознайомилися з тестами для виявлення маркерів запалення при вірусних та бактеріальних інфекціях, а саме C-реактивного протеїну та прокальцитоніну. Для оцінки ризику розвитку тромбоутворення при COVID-19 до уваги студентів представлено тест на D-димер.

Для тестування кишкових інфекцій були представлені тести на визначення антигенів ротавірусів, збудників сальмонельозу, черевного тифу та паратифу, лямблій у фекаліях. 

Також студенти ознайомилися зі швидкими тестами для виявлення ВІЛ, гепатитів B і C, тестами для визначення антитіл IgM та IgG до гепатиту A.

На засіданні студенти також мали змогу ознайомитися з тестом для діагностики малярії,  зокрема виявлення збудників Plasmodium falciparum та Plasmodium vivax у крові імунохроматографічним методом. 

"У лікарській практиці Cito тести використовуються дуже широко, — наголошує Уляна Глушко. — Тож знання про їхню специфіку і навички з їхнього використання є дуже корисними і важливими для майбутньої професійної діяльності нинішніх студентів. Завжди краще побачити це на власні очі і спробувати їх власними руками, ніж просто прочитати в книжці чи переглянути відео".

Окремо студенти застосували тест-смужки, які використовуються для виявлення кетонових тіл у сечі при гострих кишкових інфекціях, синдромі циклічної блювоти у малечі. 

Майбутні лікарі виявили велике зацікавлення цим майстер-класом, задавали уточнюючі запитання і навіть фільмували процес тестування на свої мобільні телефони.