1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

21 століття кидає багато викликів медицині, зокрема і тих, що стосуються навчального процесу. Для сучасного студента-медика є важливим не тільки теоретична підготовка, а й повноцінне вивчення та відточення практичних навичок.

Силіконові тренажери та установки дозволяють частково моделювати певні патологічні стани та забезпечувати відтворення практичних навичок, які так необхідні студентам у сучасних умовах.

За словами доцента Володимира Федорака:

“Впродовж цього навчального року на базі кафедри дитячої хірургії з курсом клінічної анатомії та оперативної хірургії відбулося оновлення. Тут створені всі умови для оволодіння студентами практичними навичками”.

Завдяки активним гуртківцям, зокрема студенту 6 курсу 31 групи спеціальності “Педіатрія” Володимиру Гаврилко, матеріальна база поповнилася власноручно виготовленими на 3-Д принтері силіконовими тренажерами. Зокрема,  муляжами пошарового роз’єднання та з’єднання тканин, накладання швів і вузлів, проведення оперативних втручань на трахеї, муляжі кишок та судин різного діаметру (артерій та вен).

Зусиллями доцента Василя Кавина, навчально-практичний центр “Хірургічна техніка” обладнано двома лапароскопічними стійками з комп'ютерним програмним забезпеченням, відеокамерами, лапароскопічними троакарами, голкотримачами, на яких студенти мають змогу опановувати техніку ендоскопічних малоінвазивних втручань як на засіданнях студентського наукового гуртка, так і під час проведення занять на елективних курсах. Під його керівництвом, гуртківцями відзняті тематичні відеосюжети виконання практичних навичок із англійськими субтитрами, розміщені на офіційній сторінці кафедри.

У НПЦ “Хірургічна техніка” зберігаються заморожені органи тварин та трупний матеріал для вивчення клінічної топографічної анатомії органів та органокомплексів (серце, магістральні судини та сухожилки, печінка, легені, нирки, шлунок, тонка кишка та ін).  Це дозволяє відтворювати окремі види хірургічних втручань, наприклад ушивання ран серця, комісуротомії, накладання судинних і сухожилкових швів, холецистектомії, ушивання ран печінки, гастростомії, гастрорафії, формування кишкових анастомозів тощо.

Під час засідань наукового гуртка ми не тільки опрацьовуємо практичні аспекти, а й готуємо доповіді стосовно сучасних хірургічних методів лікування. Керівник студентського наукового гуртка, асистент Вікторія Парахоняк зазначає, що у весняному семестрі 2022-2023 н.р. гуртківці підготували 21 презентацію, присвячену новітнім методам діагностики та лікування хірургічних патологій.

За словами доцентки Ольги Іванців, цикл засідань гуртка завершився проведенням І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни клінічна анатомія та оперативна хірургія. Призерами олімпіади стали студентки ІІ курсу медичного факультету:

  • І місце  – Христина Мельник, 5 група.
  • ІІ місце – Діана Урбанович, 7 група.
  • ІІІ місця розділили між собою студентки 6 групи Марія Ящук та Марія Кук.

«З особливим ентузіазмом та захопленням студенти проводили перші навчальні операції в стерильних умовах у НПЦ «Експериментальна хірургія» ІФНМУ. Тривале дистанційне навчання далося взнаки, тому тепер надолужуємо на елективних курсах практичні навички», –  говорить асистент Ігор Білінський.

На базі кафедри функціонують наступні вибіркові дисципліни, що дозволяють студентам покращувати техніку хірургічних навичок, комплексно вивчати клінічну анатомію і оперативну хірургію та її застосування в медичній практиці:

  • ВК 12.8 Хірургічна техніка, ОПП “Стоматологія”, 3 курс
  • ВК 16. Хірургічна техніка, ОПП “Медицина”, 3 курс
  • ВК19. Техніка хірургічних маніпуляцій та невідкладних оперативних втручань, ОПП “Медицина”, 4 курс
  • ВК 20. Техніка типових оперативних втручань, ОПП “Медицина”, 5 курс
  • ВК 23. Сучасні хірургічні технології, ОПП “Медицина”, 6 курс

Викладачі запрошують студентів на вказані вибіркові дисципліни, особливо, якщо ви пов'язуєте свою майбутню медичну кар'єру з хірургією.