1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Нещодавно до Івано-Франківська з Польщі повернулась студентка третього курсу медичного коледжу Івано-Франківського національного медичного університету Софія Іванців. Дівчина майже півроку навчалась у Вищій медичній школі міста Ополе в рамках програми ERASMUS+ завдяки співпраці між двома навчальними закладами.

Софія Іванців вчиться на третьому курсі спеціальності «Сестринська справа». За її словами, навчання в Польщі відбувається в іншій формі, ніж в Україні. Спершу там начитують лекції, а далі студенти по лекціях і підручниках самостійно готуються до екзаменів. Вони не мають спеціальних посібників для підготовки до іспитів. Велика частина навчального процесу виділена на практику, тож студенти багато часу проводять в лікарнях. Франківська студентка була у відділенні інтенсивної терапії місцевої лікарні.

«В лікарні ми відвідували пацієнтів під час ранкового огляду лікарями, ми спілкувалися з ними, а ще допомагали медсестрам робити деякі процедури, — розповідає Софія Іванців. — Будівля лікарні зовні перебуває у кращому стані, ніж багато наших медичних закладів, умови перебування пацієнтів та роботи медичного персоналу доволі комфортні, відділення забезпечено різним сучасним обладнанням».

Софія провела у Польщі майже 150 днів і каже, що найголовніша потреба в навчанні закордоном — знання мови. «Мені було важко адаптуватися до навчання польською мовою, також непросто було розібратися у розкладі занять, в тому, як поділені групи, — розповідає дівчина. — Але з часом все стало зрозуміло, і було вже значно простіше».

Нагадаємо, минулого року таке ж навчання пройшла студентка четвертого курсу коледжу Тетяна Данчук. Зазначимо, що медичний коледж ІФНМУ став першим в Україні серед медичних коледжів, який відправляє своїх студентів на навчання за кордон за програмою ERASMUS+.