До четвертої річниці початку Революції Гідності, у середу, 22 листопада, в Івано-Франківському національному медичному університеті відкрилася виставка, присвячена тим доленосним і трагічним подіям.

Експозиція діє у холі центрального корпусу університету. Її представив майданівець, колекціонер і краєзнавець з Івано-Франківська Юрій Гудчак. На стендах фотографії з івано-франківського майдану та з Києва, які він робив вже з перших днів народних протестів. Є афіші, плакати, флаєри тих часів, навіть амуніція майданівців — шоломи, наколінники, налокітники, радіостанції, якими користувались активісти, а ще уламок київської бруківки і шурупи, які прив’язували до світло-шумових гранат, аби поранити людей. Усі експонати з власної колекції краєзнавця.

Особливо цінними експонатами для колекціонера є «бойові» прапори, які досі мають на собі кіптяву від революційних вогнищ, дерев’яний щит одного з активістів, бронежилет та металеві захисні пластини.

«Важко повірити, що сьогодні у XXI столітті в Україні за нашу з вами свободу гинуть наші сини, чоловіки і батьки, — звернувся до присутніх студентів ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Що ми можемо зробити для України на своєму робочому місці? Ми маємо любити свою професію, щоденно сумлінно виконувати свою роботу, маємо бути гідними звання українці. І якщо ми дійсно будемо порядними і сумлінними, то будемо зміцнювати Україну. Ми неодмінно переможемо, по іншому бути не може, адже Революція Гідності — це була воля народу».

«На Майдан першими вийшли студенти, серед них були й студенти-медики в халатах і шапочках, — промовила до студентської молоді перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк. — А відтак наша молодь зі своїх міст вирушила в Київ. Колись покійний Любомир Гузар сказав: «Любіть не Україну, а любіть українців». Той фах, який ви обрали — це служіння українцям. Нам треба бути особистостями, а не просто особами. І головне — не бути байдужими. Цього ми вам і бажаємо.»

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

karta

Biblo ban

arnika