Днями в Івано-Франківську відбулися акції на підтримку онкохворих дітей та їхніх батьків «Теплі посиденьки», в яких взяли участь викладачі та випускники Івано-Франківського національного медичного університету.

Метою цього проекту є створення теплого, комфортного середовища для підтримки дітей, які долають важкі захворювання, та їхніх батьків і членів родин, а також привернення уваги громадськості до питань паліативної допомоги, — розповідають організатори.

Спершу в конференц-залі готелю «Станіславів» відбулася зустріч з батьками дітей, які лікуються чи лікувалися у відділенні онкогематології Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Перед присутніми виступили доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ІФНМУ, лікар-психіатр вищої категорії, дитячий психіатр, психотерапевт, член Європейської Психіатричної Асоціації (ЕРА) Олена Пітик, практичний психолог відділення онкогематології ОДКЛ, психотерапевт Яна Процюк, доцент кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти ІФНМУ, лікар-гематолог першої категорії Зоряна Вовк та випускниця ІФНМУ Настя Бондар, яка розповіла присутнім власну історію боротьби із хворобою.

Під час зустрічі обговорювалися проблеми з якими стикаються родичі, надавалися практичні поради як знімати напругу та переживання, як справитись зі змінами в буденному житті та сильними почуттями, викликаними важким захворюванням дитини, як протидіяти стресу, не замикатися на проблемах тощо. Учасники зустрічі отримали посібники «Паліативна допомога: Теплий порадник», який спрямований на психологічну підтримку з метою контролю розпачу, депресії та інших розладів психічного здоров’я.

За кілька днів до дітей у відділення онкогематології Івано-Франківської ОДКЛ завітали справжні музиканти — франківська співачка Lumara Urban (Тамара Луценко) зі своєю дружною командою. Вони під звуки гітари, марокасів, тамбуринів, дзвіночків, дзвенілкок і гуділкок влаштувати справжню шоу-програму. На завершення діти отримали «музичні подарунки»: «Музичні казки» Ніни Найдич та «Гарні пряники» Ірини Станіславської.

Проект здійснювався громадською організацією «Фонд розвитку Івано-Франківського національного медичного університету» у співпраці з Івано-Франківським національним медичним університетом та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».