У п’ятницю, 27 жовтня, в Івано-Франківському національному медичному університеті побувала делегація Гуманітарно-економічної академії у Лодзі (Польща). Вищі навчальні заклади починають багатогранну співпрацю в освітній сфері.

До складу делегації з Польщі увійшли представник ректора Гуманітарно-економічної академії у Лодзі у справах рекрутації Роберт Торбус і координатор українсько-польської навчально-побутової програми Володимир Гудима. Із закордонною делегацією зустрічалися ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко та начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент Віталій Осадець.

«Українсько-польська навчально-побутова Програма з підвищення професійного рівня українських медсестер за стандартами ЄС — це спільний продукт українських і польських партнерів, — розповідає Володимир Гудима. — Зокрема, це Гуманітарно-Економічна Академія у Лодзі, Національний центр едукації та Центр здоров’я у Пьотркуві Трибунальському, українські медичні коледжі. Вона діє вже третій рік і має на меті посилити мобільність студентів-медиків і викладачів, допомогти українським медсестрам, фельдшерам, акушерам стати бакалаврами за стандартами медичної освіти ЄС тощо».

Перший крок у співробітництві вже відбувається. Нині два виші укладають договір про співпрацю. В рамках співпраці планується залучення польських студентів до навчання в Івано-Франківську, навчання студентів четвертого курсу медичного коледжу ІФНМУ за програмою бакалавра медсестринства в Академії в Лодзі, проведення спільних науково-практичних конференцій для обміну досвідом з підготовки медичного персоналу, стажування українських викладачів у Польщі тощо.