Нещодавно в Китаї відбувся тренінговий курс «Training Course on Neonate and Preterm Baby Treatment for Developing Countries in 2017», присвячений проблемам догляду за новонародженими та передчасно народженими дітьми. Одним з п’яти українських учасників навчання була і професор кафедри педіатрії Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Зоряна Кочерга.

Навчання відбувалось з 20 липня по 13 вересня, воно проходило англійською мовою. Українські медики взяли участь у події в рамках міжнародної співпраці України та Китаю за підтримки Міністерства торгівлі КНР і за участі Національної академії наук України та Асоціації неонатологів України. Загалом у тренінгу взяли участь представники 16 країн світу.

Основним місцем навчального курсу була одна з провідних китайський дитячих клінік – Hunan Children’s Hospital, яка знаходиться у місті Чангша (Changsha), столиці південної китайської провінції Хунань, повідомляє Асоціація неонатологів України. Це перша дитяча лікарня КНР, яка відповідала всім сучасним вимогам до багатопрофільних закладів ІІІ рівня, акредитована за стандартами JCI. У її складі 1800 ліжок, 35 клінічних відділень (зокрема, 4 відділення інтенсивної терапії новонароджених, в яких вже давно рутинно використовуються оксид азоту й ЕКМО), 8 технічних підрозділів тощо. На її базі також функціонують 4 центри невідкладної допомоги, реабілітації для дітей з ДЦП, підліткової медицини й очних хвороб.

Під час навчання учасники прослухали цикл лекцій провідних китайських вчених, присвячений актуальним проблемам неонатології; мали можливість ознайомитись з роботою відділень інтенсивної терапії новонароджених, педіатричної інтенсивної терапії, хірургії новонароджених, дитячої хірургії, дитячої кардіології і кардіохірургії, невідкладної допомоги, реабілітації і патологічної анатомії, а також пологового будинку Changsha Hospital Maternal and Child Health Care. Також, у рамках курсу учасники отримали інформацію про засади традиційної китайської медицини й організацію системи охорони здоров’я КНР, а також взяли участь у Global Vision Forum on Pediatric Surgery and Nursing. Відбулось ознайомлення із сучасними підходами до лікування та діагностики різноманітних проблем новонароджених із застосуванням новітнього обладнання і сучасних технологій.

Професор Зоряна Кочерга на прохання китайських колег відкривала симпозіум та виступала з доповіддю на церемонії закриття. «Цікаво було дізнатися про те, як китайці поєднують традиційну і нетрадиційну медицину, — розповідає Зоряна Кочерга. — Вразило потужне технічне оснащення лікарні, в якій відбувався наш тренінг. Також вразило те, що провінція Хунань має безліч заводів з виробництва медичного обладнання, і, відповідно, китайські медики використовують переважно свою вітчизняну техніку. Ми на власні побачили роботу деяких сучасних технологій, про які в Україні ми, на жаль, лише чули».

Учасники тренінгу також взяли участь у Міжнародному глобальному форумі з кардіохірургії, нейрохірургії, де виступали професори з США і Великобританії. «Приємно, що закордонні професори знають про українську кардіохірургію, і ми навіть мали з цього приводу невеличку дискусію», — розповідає Зоряна Кочерга.

«Сподобалася мені система зворотного зв’язку на тренінгу, — каже Зоряна Кочерга. — Під час усіх лекцій, які нам читали, всім слухачам роздавали своєрідні анкети, в яких вони оцінювали різні аспекти роботи лектора. Якщо б схожу систему впровадити в нашому навчальному процесі, то це могло б підвищити рівень кожного лектора».

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
18
20
22
23
25
26
28

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma