На базі Івано-Франківського національного медичного університету віднедавна можна підтвердити володіння англійською до рівня B2. Тут діє сертифікований центр підготовки до іспитів Cambridge English Language Assessment (CELA) - на підставі укладеного договору з Київським авторизованим платиновим центром Grade Education Centre, представники якого приїжджають приймати кембриджські іспити в ІФНМУ. Разом із результатом іспиту кандидат отримує міжнародний сертифікат, що підтверджує його рівень володіння англійською. Такий сертифікат дійсний у будь-якій країні світу, де діє ця програма.

«Отриманий результат підтверджує фахові знання викладачів на кафедрі мовознавства, — розповідає перший проректор університету Ганна Ерстенюк. — Відзначу добру організацію відділу інформаційно-аналітичного забезпечення, які разом з кафедрою зуміли підготувати всі умови як для навчання, так і до кінцевого тестування. Це дає нам змогу робити наступні кроки, готуватися за програмою викладачів, які пройшли всі етапи навчання. Ми говоримо зараз про англійську, проте надалі маємо наміри стосовно німецької, польської, можливо, і французької мов, оскільки є така потреба».

Навчальна програма починається вже з жовтня. Є відібрана група, котра пройшла стажування. Якщо учні зможуть за 2-3 місяці освоїти програму, то тестування проводитимуть двічі на рік.

Навчатися можуть не лише працівники чи студенти університету, але й усі охочі й зацікавлені люди. Вони проходять тестування, яке визначає, чи можуть вони відразу готуватися до іспиту, чи їм спершу потрібне додаткове навчання. Усе залежить від знань.

Для проходження відповідного навчання потрібно звернутися на кафедру мовознавства (тел. (0342) 54-71-08) і скласти пробний тест. Залежно від результатів діагностичного тесту, укладається договір про навчання.

Завідувач кафедри мовознавства, професор Світлана Луцак відзначає переваги такого навчання. «Сертифікати FCE, CAE тощо від CELA можуть використовуватися для атестації кадрів вищої кваліфікації, в аспірантурі (ад’юнктурі), випускниками загальноосвітніх шкіл для державної підсумкової атестації, а також студентами з метою вступу і працевлаштування за кордоном, — говорить Світлана Луцак. — Ці сертифікати не мають обмеженого терміну чинності, як, скажімо, IELTS (дійсний 2 роки). Також університет має навчально-методичний комплекс для підготовки до іспитів. Представники CELA можуть приїхати на ознайомлювальний семінар та прийняти іспит у формі виїзної сесії (група не менше 20 осіб)».

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
9
10
12
17
18
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma