Два дні, 28-29 вересня, на базі Івано-Франківського національного медичного університету відбувається Українська кардіологічна школа для практичних лікарів на тему «Персоніфікований підхід до лікування хвороб органів кровообігу на основі доказової медицини».

Захід влаштували фахівці Інституту кардіології імені академіка М.Д.Стражеска НАМН України. Такі школи у різних містах України відбуваються понад 20 років, щоб передавати колегам-медикам передовий досвід, адже далеко не завжди лікарі мають можливість поїхати на конференцію до столиці.

Як розповідають медики, останнім часом медичні заклади нарешті почали отримувати безкоштовні стенти для хворих з інфарктом міокарда. «Сьогодні лікування треба починати зі стентування чи з аортокоронарного шунтування, а далі вести вже попереджувальну терапію за допомогою фармакологічних засобів, — говорить професор кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ Нестор Середюк. — Натомість раніше лікування відбувалось лише за допомогою медикаментозних засобів. Така стратегія себе абсолютно не виправдала».

Під час офіційного відкриття конференції кільком прикарпатським медикам вручили почесні відзнаки Асоціації кардіологів України. «Із сорока восьми інфарктів у нашому районі 22 хворих мали стенти, — розповідає одна з номінантів відзнаки, районний кардіолог Богородчанського району Ольга Король. — Це дуже прогресивно, адже ці хворі попри те, що отримають інвалідність, мають можливість далі працювати, повернутися до свого звичного побутового життя».

«Дуже приємно приймати в нашому університеті таку поважну медичну школу, — говорить перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк. — Вона буде дуже корисною для всієї аудиторії, яка тут зібралась, а особливо для наших молодих колег. Освіта медика є безперервною, тож думаю, що під час цієї школи ми зробимо крок не лише, щоб обмінятися знаннями, а поступ вперед заради наших пацієнтів, які так потребують висококваліфікованої допомоги».

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma