В місті Яремче на виробничо-навчальній базі «Арніка» Івано-Франківського національного медичного університету відбувається VIІ всеукраїнська конференція «Домбровські хімічні читання-2017».

Цей хімічний форум відбувається раз на кілька років, і він вже став традиційним для України. Так, попередня, шоста конференція, відбувалася у 2015 році в Чернівцях.

У конференції беруть участь понад 90 науковців з усієї України. Форум триває три дні, протягом яких буде заслухано понад 30 усних доповідей та понад 100 стендових виступів.

«Наш форум дуже цікавий за своїм форматом, — розповідає співголова конференції, заступник директора Інституту органічної хімії НАН України, Михайло Вовк. — Молоді науковці мають можливість тут представити свої досягнення, і разом з тим для них звучать цікаві фундаментальні доповіді, які стосуються найбільш важливих проблем розвитку органічної хімії в нашій державі. Такий обмін інформацією є дуже важливим. Крім чисто ознайомлювально-пізнавальної місії є ще інша місія таких форумів — тут молоді науковці спілкуються між собою і, зрозуміло, зав’язується так звані горизонтальні зв’язки. Вони є дуже важливими для їх власних наукових досліджень, і при цьому це також має дуже вагомий і серйозний вплив на подальший розвиток хімічної науки в Україні, зокрема органічної хімії».

За словами Михайла Вовка, українська органічна хімія перебуває в тренді сучасних світових тенденцій, і молоді люди, ентузіасти своєї справи, роблять цікаві дослідження.

Вже не вперше участь в конференції бере Аліна Грозав, доцент кафедри медичної та фармацевтичної хімії Буковинського державного медичного університету. «Дуже подобається брати участь в таких конференціях, — каже доцент Грозав. — Ми отримуємо багато нового досвіду, багато нових друзів. Цьогорічна конференція дуже особлива, тому що разом із здобутим науковим досвідом ми отримали можливість гарно відпочити в Карпатах. Тут дуже гарні краєвиди, неймовірне свіже повітря. Вся ця атмосфера дуже подобається. Дякуємо організаторам».

«Сподіваємося що такі спільні конференції, які проводяться між медичними вищими навчальними закладами, класичними університетами та Академією наук України послугують для подальшого розвитку медичної та хімічної науки, — говорить перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк. — Я впевнена, що ці форуми послужать для розвитку медицини і стануть на користь людям по тій простій причині, що це не просто презентація теоретичних надбань, а водночас це основа для їхнього практичного втілення у вигляді ліків, засобів для профілактики певних патологічних станів. Це якраз і є раціональним».

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
15
16
17
18
20
21
24
25
31

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma