У четвер, 7 вересня, в Івано-Франківському обласному клінічному онкологічному диспансері сталася приємна подія. Хірургічне відділення №1 отримало від благодійників сучасну електрохірургічну установку.

Нове обладнання встановили в операційній відділення. «Нині хірургічна допомога онкологічним хворим не обходиться без сучасних електрохірургічних апаратів, — розповідає завідувач відділення Юрій Партикевич. — Ця установка дозволить зменшити крововтрати під час операції, зменшити інтенсивність травматизації від оперативного втручання, і навіть дозволить проводити операції при первинному ураженні печінки».

«Так сталося, що до нас у фонд прийшли медики з онкологічного диспансеру, побачили в нас цей апарат, і зізналися, що для них таке обладнання — це просто мрія, — розповідає координатор Благодійного фонду «Вефіль» Юрій Музика. — У мене не було зайвих питань, адже для того ми й працюємо, щоб допомагати. Я впевнений, що ми будемо надалі співпрацювати».

Для благодійного фонду це вже далеко не перша акція. Його заснували у 2014 році з початком бойових дій на сході України, коли стало очевидно, що українська медицина гостро потребує допомоги. Організація активно допомагає українським військовим підрозділам, які виконують завдання в зоні АТО, а також місцевому населенню, яке змушене виживати під обстрілами. Минулого тижня фонд передав рентген-апарат обласній дитячій клінічній лікарні. Нині організація працює з організаціями-донорами у США та налагоджує співпрацю з організаціями Швейцарії.

«Сьогодні на нашій базі розгорнуто чотири хірургічні відділення, — розповідає Павло Семенів, заступник головного лікаря онкодиспансеру. — Звичайно, такий апарат — це чудова подія для диспансеру, та хотілося б, аби всі операційні столи (загалом їх у нас шість) були забезпечені сучасною апаратурою. Мріємо і сподіваємося, що так буде».

За словами Павла Семеніва, в Івано-Франківській області з населенням 1,3 мільйони людей щороку виявляють майже 4 тисячі нових випадків онкологічних захворювань. 85% таких хворих — це люди віком від 50 років. Старше покоління, на жаль, не йде обстежуватися, натомість ключовим у справі боротьби з цими недугами є вчасне діагностування.

Медики переконують що рак — це не вирок, а виклик людині. І з ним, особливо на ранніх стадіях, можна успішно боротися.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika