Напередодні Дня знань на площі Бастіон відбулась урочиста Вчена Рада Івано-Франківського національного медичного університету присвячена посвяті у студенти першокурсників. Цьогоріч першокурсниками стали 1050 молодих людей, що вже на 200 більше, ніж у 2016. 13 із нових студентів – іноземці, але набір ще триває – всього виш надіслав 200 запрошень на навчання у інші країни.

Напутнє слово студентам медикам дав ректор університету, професор Микола Рожко: «Ви вступили у непростий період життя. Ви підете у світ медицини, буде важко, буде страшно, але це так потрібно людям. Ви обрали чи не найскладніший шлях. Я вірю, що ваш вступ не просто так, я вірю, що це свідомий вибір і ми дамо вам найкращі знання. Головне , що потрібне від вас – це бажання».

Окрім ректора студентів, традиційно, благословив священик отець Юрій. Привітали з вступом молодих людей і високопосадовці, зокрема в.о. директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Микола Стовбан привітав поетичними рядками: «Тільки в праці невтомній крилатим стаєш». Працюйте, адже ви – наша гордість та наша надія. Саме ви будете відповідальні за здоров’я нашої держави».

Своє «материнське» слово сказала й перший проректор університету, професор Ганна Ерстенюк: «Ми вас чекали, тому що – ви найкращі. Студент-медик відважна людина. Проходячи шлях від анатомічної зали до хімічних сполук , отримавши потрібні знання – ви обираєте службу народу України. Ми завжди будемо поруч і допомагатимемо вам, тішитимемось вашими успіхами. Також перший тиждень навчання будуть бонуси від університету. На жодній з кафедр в перший тиждень не поставлять поганих оцінок».

На врочистостях майбутніх лікарів привітали зі вступом та оголосили старост груп. Студенти також зачитали клятву студента-медика де заприсяглись присвятити все життя благородній справі боротьби за здоров’я людини , гідно працювати та бути прикладом іншим.

Майбутнім медикам передали книгу історії медичного університету, а ті в свою чергу пообіцяли не зганьбити її сторінок. Навчання в університеті стартує уже з 1 вересня.