1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.23 (13 Голосів)

Складанням практично-орієнтованого державного іспиту в умовах, максимально наближених до реальних, закінчилася атестація випускників фармацевтичного факультету ІФНМУ.

До атестації було допущено 45 випускників-українців та 6 студентів факультету підготовки іноземних громадян з Іраку, Нігерії, Намібії, Зімбабве, які навчались англійською мовою. Окрім них, атестувалися ще дві студентки заочної форми навчання, які з поважних причин були відсутні на державній атестації взимку: одна українка – Мар’яна Бронецьката та ще одна українка, колишня випускниця стоматологічного факультету ІФНМУ, а тепер громадянка США, Ксенія Лобатюк.

Загалом державна атестація відбувалася у три етапи:

1 етап – ліцензійний іспит «Крок-2. Фармація»;

2 етап – захист дипломних робіт;

3 етап – власне практично-орієнтований державний іспит.

Перший етап атестації відбувся 30 травня. Серед випускників найкращими результатами складання «Кроку-2. Фармація» можуть похвалитися Вікторія Ткаченко – 92,7% правильних відповідей, Лілія Гром’як – 92,2 %, Андріана Чиж – 90,7. Троє студентів отримали 100 % вірних відповідей з дисциплін, а саме: Іванна Гошовська і Іванна Дричак з Фармакогнозії та Лілія Гром’як з Фармацевтичної хімії, які вивчаються на кафедрі фармації під керівництвом професора Андрія Грицика.

Третій етап атестації випускників уже традиційно проходив за формою «п’ять в одному», а саме: єдиний комплексний практично-орієнтований державний іспит з п’яти екзаменаційних дисциплін, який випускники складали в один день.

Напередодні відбулася здача практичних навичок з Клінічної фармації на базі Обласного клініко-кардіологічного диспансеру та міжкафедрального навчально-практичного центру «Медицина». Цю складову атестації випускників забезпечує кафедра клінічної фармакології та фармакотерапії на чолі із професором Іриною Купновицькою. Необхідно відзначити, що кафедра відмінно приготувалася до атестації, а також те, що такий формат її здачі для майбутніх провізорів є авторським винаходом Ірини Григорівни.

Власне комплексний іспит проходив у фармацевтичному корпусі у лабораторіях навчально-практичного центру «Фармація». Іспит тривав 2,5 години для кожного випускника: по 30 хвилин було відведено на кожну атестаційну дисципліну: клінічну фармацію, управління та економіку у фармації, технологію лікарських засобів, фармацевтичну хімію, фармакогнозію.

«На мою думку, саме з дисципліни управління та економіки у фармації, яку вивчають на кафедрі організації та економіки фармації і технології ліків під керівництвом професора Дмитра Семеніва, випускники найкраще продемонстрували свої практичні навики, що й підтвердили результати середнього балу, який був найвищий серед атестаційних дисциплін, — сказала на обговоренні голова екзаменаційної комісії професор Лідія Шеремета. — Ми сподіваємося, що практична фармація нашого краю через два роки поповниться якісними завідувачами аптек, адже стільки практичного стажу повинні мати ті, хто покликаний очолити аптеки, а наші випускники показали, що вони готові до цієї діяльності».

Червоні дипломи отримають дві вітчизняні студентки – Вікторія Ткаченко та Лілія Гром’як, а також нинішня американка – Ксенія Лобатюк.

Випускники та деканат фармацевтичного факультету запрошують на урочисту Вчену Раду з нагоди випуску, яка відбудеться 16 червня о 12 годині у приміщенні обласної філармонії.

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
5
6
8
9
10
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ua

virtualnii pac

educ

facebookyoutube

karta

Biblo ban

arnika