У вівторок, 17 січня, о 12:00 у фоє корпусу ІФНМУ по вул. С. Бандери, 79а  відбудеться відкриття кутка пам’яті доцента кафедри мовознавства, викладача латинської мови, старшого лейтенанта медичної служби, учасника АТО Юрія Степановича Чопика.

Ю. Чопик – співавтор двох підручників, словника та чотирьох посібників з латинської мови. Захистив кандидатську дисертацію за фахом. Колеги та студенти згадують, що він завжди був усміхненим, жартував, умів підтримати в тяжку хвилину.

У 2007-2008 рр. проходив строкову службу в Державній прикордонній службі України; у серпні 2008 р. йому надали звання молодшого лейтенанта.

У липні 2015 р. Ю. Чопик був мобілізований та проходив службу на посаді старшого інспектора прикордонної служби України. Брав участь у бойових діях у зоні АТО/ ООС.

У 2020 році підписав контракт на проходження служби у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади з місцем дислокації у м. Львів на посаді заступника командира мінометної батареї.

Указом Президента України від 21.04.2022 №268/2022 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Загинув Ю. Чопик 26 лютого 2022 р. у боях під с. Шилова Балка Бериславського району Херсонської області.

Нагадаємо, що минулого літа в рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв» відкрили анотаційну дошку пам'яті Ю. Чопика в Івано-Франківському ліцеї №17, у якому навчався захисник.

Запрошуємо студентів та викладачів ІФНМУ, родичів, знайомих, містян та всіх, хто знав Юрія Чопика, віддати шану полеглому Герою.