1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.63 (12 Голосів)

Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулися польові заняття студентів і медиків за програмою підготовки офіцерів запасу. Навчання провела кафедра медицини катастроф та військової медицини на базі полігону Національної гвардії України в селі Лисець.

«Участь у зборах взяли медики, які вже мають або здобувають медичну освіту, — розповідає доцент кафедри, полковник медичної служби запасу Любомир Паращук. — Здебільшого це студенти четвертого курсу медичного факультету, а також лікарі-інтерни, лікарі, дехто з викладачів університету. Заняття відбулося як підготовка військовослужбовців, що є однією зі складових підготовки офіцерів запасу».

«Таких зборів медики не мали з 1993 року, і цьогорічні навчання відбулися дуже добре, організовано і злагоджено, — розповідає завідувач кафедри, професор Валерій Левченко. — У зборах взяв участь весь основний склад кафедри. Студенти були розбиті на невеликі групи, і по черзі відпрацьовували кожну частину програми. Майбутній офіцер повинен знати життя солдатів, вміти стріляти, надавати допомогу потерпілим, використовувати предмети особистого захисту. Я вважаю, що ми досягли своєї мети».

Загалом курс підготовки офіцеру запасу триває два роки. Виїзду на полігон передують тривалі теоретичні навчання. Серед питань, які розглядалися на заняттях була загальна військова підготовка, загальна тактика, орієнтування на місцевості, інженерна підготовка, вогнева підготовка, тактична медицина тощо. У програмі підготовки також планується польовий вихід у формі табірного збору.

У майбутньому викладачі кафедри планують також залучати до таких занять студентів, які вивчають військову підготовку як курс за вибором.

Нині ІФНМУ один з провідний медичних вишів України, який предметно займається питанням військової медицини. Делегації з інших регіонів в один голос високо оцінюють чудове оснащення кафедри медицини катастроф та військової медицини. Сьогодні в університеті завершують ремонт приміщення, де в майбутньому буде обладнаний навчальний батальйонний медичний пункт, який дозволить ще ефективніше готувати офіцерів запасу.

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika