У четвер, 25 травня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась ІІ українсько-польська академія з медсестринства та реабілітології. Вже другий рік поспіль студенти медичного коледжу ІФНМУ та Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе (Польща) збираються разом, щоб представити один одному свої дослідження та обмінятися досвідом у навчанні й науковій роботі.

 

«Робота медсестри не менш важлива за роботу лікаря, і наш навчальний заклад зорієнтований на підготовку фахівців саме цієї галузі, — говорить проректор Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Магдалена Голаховська. — Якщо лікар лікує, то медсестринський персонал доглядає за пацієнтами, що є не менш важливим. У Польщі зараз відбувають невеликі зміни, і медсестри отримують більше повноважень та обов’язків. Тепер вони застосовують медпрепарати, проводять деякі інвазивні процедури, вакцинації тощо. Щодо цієї конференції, то наш досвід співпраці з івано-франківським медуніверситетом вже є доволі тривалим, ми побачили тут дуже високий рівень викладання, навчання та матеріального забезпечення, тому ця співпраця є доволі легкою та дуже корисною».

Співпраця українського та польського вишів є взаємною. Нещодавно в Ополе відбулась подібна конференція, і в ній брали участь студенти з Івано-Франківська.

«Студенти представляють дослідження в різних напрямках медсестринства та реабілітології, — розповідає проректор з наукової роботи ІФНМУ, професор Ігор Вакалюк. — Студенти обмінюються знаннями, по-новому дивляться на проблеми, які підіймаються на конференції. Звісно, вони знайомляться між собою, обмінюються підходами до вивчення та освоєння навчальних методик, ознайомлюються з навчальною базою. Це гарний міжнародний досвід, який дає можливість нашим студентам розвиватися і розширювати свій кругозір».

«Наша сьогоднішня академія присвячена реабілітації та профілактичній роботі, а до цього долучається і медсестринська ланка медичних працівників, — говорить науковий керівник Ради Студентського наукового товариства ІФНМУ (СНТ), завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко. — Кожен з учасників конференції представив своє цікаве дослідження. Відрадно, що майбутні медичні сестри займаються такою роботою. На медсестрах лежить дуже велика праця. Вони мають більш тривалий час спілкування з пацієнтом і догляду за ним. Власне реабілітація суттєвою мірою залежить від їхньої роботи. Сьогодні я можу з честю і гідністю сказати, що в медичному коледжі нашого університету наука живе, і студенти коледжу нічим не гірші за студентів університету. Попри те, що вони трішки молодші, але дуже фахово підходять до наукових досліджень і доповідей. Я щиро вірю що ми матимемо ще не одну таку конференцію не лише з медичною школою Ополе, а й з іншими навчальними закладами».

«Ми дуже вдячні за можливість взяти участь у цій конференції, — говорить студентка Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Олександра Бомерсбах. — Доповіді наших українських друзів були дуже цікавими. Про деякі речі, які сьогодні звучали, я до цього не чула. Для нас дуже добре співпрацювати з вашим медичним коледжем, і сподіваюся така співпраця триватиме й надалі».

 

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
19
20
21
26
27
28
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma