У вівторок, 21 червня, на фармацевтичному факультеті підвели підсумки захисту магістерських робіт цьогорічних випускників.

З 16 по 21 червня в університеті пройшов  захист магістерських робіт випускників освітньо-професійної програми «Фармація, промислова фармація».

Найбільше досліджень для своїх магістерських студенти виконали на кафедрі фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії, яку очолює професор Андрій Грицик. На розгляд екзаменаторів представили 37 таких робіт, шість з яких – від випускників-іноземців. Ще семеро студентів здійснили свої дослідження на кафедрі клінічної фармакології та клінічної фармації, яку очолює професорка Ірина Купновицька. І  ще одне дослідження для підготовки магістерської провели на кафедрі судової медицини та медичного права, яку очолює професорка Наталія Козань. Усього – 45 робіт, які студенти представили на захисті доволі успішно.

«Пишаємось нашими молодими колегами, які в складних умовах зробили величезну роботу та гідно її представили», – зазначив голова екзаменаційної комісії, очільник Івано-Франківської обласної фармацевтичної асоціації Іван Венгринюк. Також він відзначив достойний науковий і методичного рівень організації освітнього процесу, і що попри виклики  пандемії Covid-19 та непрості часи в умовах війни викладачам це вдалося якнайкраще.

Також усі магістерські роботи отримали позитивний висновок комісії з перевірки академічного плагіату, рецензії незаангажованих осіб відповідної кваліфікації та були представлені на різних конференціях.

Екзаменатори відзначили цікавість  презентацій, неординарність їх подачі та  достойне обґрунтоввання студентами їхнього бачення розв’язку обраної науково-прикладної задачі.

В результаті всі отримали відмінні оцінки. Катерина Хмілевська та Лілія Тузін є претендентками на диплом з відзнакою, а Любомир Литвинець та Микола Гуменний, крім високих балів, зірвали ще й шквал аплодисментів. Також екзаменаційна комісія підкреслила неординарність виконання та подачі деяких робіт, а їхнім авторам рекомендувала вступ в аспірантуру для здобуття наукового ступеня доктора філософії. До таких належать Анастасія Яковів, Емілія Лета, Ліана Буличева, Аліна Шклянна, Мар’яна Косович, Олександра Піцура, Надія Стецька, Анна-Марія Стасевич, Ірина Гладій, Оксана Яблонська. Як відзначила деканеса, блискучий захист болгарських студенток Раліцу Пєнчеву та Нікол Ніколову екзаменатори сприймали особливо зворушливо, оскільки на знак солідарності з українцями дівчата були одягнені в українські вишиванки.

«Не таким ми собі бачили завершення цього  навчального року, – зазначила деканеса фармацевтичного факультету Ірина Федяк. – Все ж маємо відмінні результати наших випускників, а нашого ворога, який розв’язав війну проти України, ми обов'язково здолаємо.

До слова, серед випускників фармфакультету є чимало волонтерів, які активно включилися в допомогу українській армії. Деякі з них виготовляють мазі для військових на базі навчально-практичного центру «Фармація» і своєю працею наближають перемогу. «З такими нашими студентами все є і буде Україна!», – підсумувала деканеса Ірина Федяк.

Попереду у випускників фармфакультету ще один етап атестації. Про нього розповімо згодом.