Днями на засіданні студентського наукового гуртка обговорювали проблематику цукрового діабету. Майбутні лікарі презентували свої дослідження.

Міжкафедральне засідання присвятили важливій ендрокринній патології – цукровому діабету.

Серед учасників засідання були 54 студенти-гуртківці медичного факультету, троє з яких презентували свої наукові дослідження.

«Цукровий діабет  у всіх його формах – це проблема глобального рівня, яка стає тяжким людським та соціально-економічним тягарем чи не кожної країни світу, незалежно від рівня її економічного розвитку та доходів населення, – говорить про важливість та актуальність проблематики доцентка кафедри анатомії людини Ольга Антимис. – Зростання захворюваності спонукає говорити про епідемію цукрового діабету».

П'ятикурсниця  Ольга Жураківська досліджувала особливості морфофункціональної перебудови ендокринної системи серця при експериментальному цукровому діабеті та його корекції. Студентка каже, що ця тематика важлива й цікава насамперед тим, що стосується практично всіх терапевтичних спеціалізацій і більшість лікарів так чи інакше зустрічатимуться із цією недугою або її наслідками у своїй практиці.

«Морфологічні зміни печінки при COVID-19 за наявності цукрового діабету» – таку доповідь презентувала студентка четвертого курсу Соломія Прийма. Також з науковими доповідями виступили першокурсниця Вікторія Панчук та її співавторка Анастасія Улида, які говорили  про етіологію, патогенез, клінічні прояви та лікування цукрового діабету в цілому.

В обговоренні взяли участь завідувачка кафедри патологічної анатомії, професорка Ельвіра Кіндратів, завідувач кафедри патофізіології, професор Любомир Заяць, професорка кафедри анатомії людини Оксана Жураківська, професорка кафедри ендокринології Ірина Костіцька та доцентка Тетяна Князевич-Чорна. Всі вони відзначили достойний рівень студентських досліджень.