З 6 червня в Івано-Франківському національному медичному університеті для працівників відділу нострифікації відкрили оновлений кабінет.

У зв'язку із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну  перед працівниками деканату підготовки іноземних громадян постала низка нових завдань, зокрема, інтенсифікувати роботу з визнання іноземних документів про освіту. Щоби робота була ефективнішою, ректорат подбав про оновлення та наповнення приміщень.

"Ми отримали нове приміщення з комфортними умовами праці та всім необхідним обладнанням, - говорить декан факультету підготовки іноземних громадян Дмитро Соломчак. - Це важливо, оскільки маємо нові можливості для ефективнішої організації праці та координації студентів за напрямами".

Також нове приміщення отримали заступники декана з роботи зі студентами-іноземцями та декан факультету підготовки іноземних громадян Дмитро Соломчак.

Про роботу фахівців з нострифікації говорить в.о.керівника відділу Мар'яна Вовк: «У період війни маємо деякі проблеми з доставкою в Україну документів, тому серед завдань відділу знайти можливості й опрацювати всі можливі варіанти та способи оформлення документації іноземних студентів".

Щодо подання документів та створення свідоцтв про визнання іноземних документів, університетські фахівці співпрацюють з державним підприємством «Інформаційно-іміджевим центром» Міністерства освіти і науки України.

Зауважимо, що ця робота триває в  університеті п'ятий рік поспіль. Відколи ця процедура є обов’язковою для державних університетів, працівники відділу нострифікували більше тисячі іноземних документів про освіту.

«На сьогодні найбільш поширеними є два способи легалізації документів: консульська легалізація та проставлення апостилю. Якщо ж документ не легалізували відповідно до вимог, то його відправляють на доопрацювання і процес нострифікації доводиться припинити, - пояснює Мар’яна Вовк. -  А розпочинається все зі вступу, коли студент при прийомі документів в університет показує свій атестат про шкільну освіту. Щоби підтвердити автентичність документу, а в майбутньому отримати омріяний диплом медика, слід пройти обов’язкову процедуру нострифікації. Якщо такого документа випускник не має, то він не може отримати диплом  магістра».

Працівники деканату підготовки іноземних громадян мають надію, що з нового навчального року факультет розвиватиметься з новою силою та зустріне студентів різних країн на базі Івано-Франківського національного медичного університету, залучатиме нових партнерів та об’єднуватиме представників різних національностей.

У деканаті акцентують на тому, що іноземні студенти в Україні повинні не тільки здобути професію, стати частиною  університетської родини, але й пізнати українську культуру. Над цим тут продовжують працювати, щоби стати ще привабливішими й тим самим докластися до зміцнення української державності та наблизити перемогу.