Студенти-медики відправляють на фронт ліки, які виготовляють на базі навчально-практичного центру «Фармація».

«Ми дещо втратили навички з виготовлення ліків, але зараз надолужуємо, адже потреба аптечного виготовлення сьогодні зростає», – говорить деканесса фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету Ірина Федяк. Викладачка пояснює, що сьогодні для фронту дуже потрібні засоби для лікування підвищеної пітливості та попрілостей, які загоюють рани та протигрибкові мазі без консервантів, а допомогти в цьому можуть ті, хто вміє виготовити такий продукт і має відповідний дозвіл.

«Аптечна галузь допомагає нашій армії. З початку війни я також долучалася до збору ліків для наших військових, а коли зрозуміла, що ми маємо змогу на базі університету започаткувати таке виготовлення, то вирішила організувати команду фахівців», – розповідає ініціаторка справи пані Ірина. Процес створення ліків відбувається на базі навчально-практичного центру «Фармація». До справи долучилися працівники центру.

За технологію виготовлення відповідає доцентка кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти Любов Грицик, яка має і практичний аптечний досвід. Також до команди долучилися працівники центру Дарина Филипчук і Людмила Стецько. Викладач тієї ж кафедри Любомир Гаврищук взявся за виготовлення етикеток, а ще до гурту доєдналася працівниця кафедри в декретній відпустці, мама п'яти дітей і фармацевт-практик за фахом Наталія Гузьо.

зображення viber 2022 05 25 13 19 56 882

«У Франківську є всі необхідні активні фармацевтичні інгредієнти, тож ми закуповуємо необхідні речовини і вже за тиждень маємо партію з кількасот  протигрибкових ліків та крему для швидкого загоювання ран, – розповідає Ірина Федяк. – Відтак передаємо виготовлені ліки волонтерам, а ті доправляють військовим разом з їжею, амуніцією та іншими необхідними засобами».

Найближчим часом викладачі фармфакультету планують долучити до цієї справи студентів та інтернів, а цими днями на фронт відправлять вже другу партію виготовлених власноруч ліків.

Собівартість однієї позиції пасти Теймурова становить 8 грн.34 коп., а протигрибкової – 14 грн. 25 коп. Охочих долучитися фінансово й таким чином розширити виробництво запрошуємо надсилати свої внески на спеціальний рахунок:

 

Громадська організація «Фонд розвитку Івано-Франківського національного медичного університету»

Код ЄДРПОУ 37582486

р/р UA 073365030000026003300979749 філія Івано-Франківського обласного управління АТ «Ощадбанк»

МФО 336503

Призначення платежу: благодійний внесок

 

Довідково:

До війни в Україні функціонували 20 тис. точок роздрібної торгівлі лікарськими засобами, з яких ліцензії на виготовлення мали 275 суб'єктів господарювання. На жаль, сьогодні ці потужності значно знизились.

 

 

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

educ

karta

Biblo ban

arnika