Мама, тато і дядя, – такі ролі приміряли на себе студенти четвертого курсу фахового медичного коледжу ІФНМУ, які впродовж минулого тижня проходили практику у прикарпатському санаторії, доглядаючи дітей з харківських сиротинців.

«Нас поділили по змінах і ми чергували навіть вночі. Коли дитина серед ночі просиналась, треба було готувати суміші, годувати і переодягати, – розповідає Анастасія Семенюк. – Швидше за все цей досвід згодиться для нашого особистого майбутнього, а от студенти педагогічного університету могли б мати в цьому санаторії дійсно дуже добру практику».

Студенти кажуть, що з річними дітьми було трохи легше, а з дітьми шкільного віку зовсім непросто. «Найважче було зі старшими, а особливо в перші дні. Вони зовсім не хотіли нас слухати. Ми вже й не знали чи вдасться знайти до них підхід», – каже В'ячеслав Гладун.

Хлопець пригадує практику на третьому курсі, коли він був присутній на операції та виконував маніпуляції. «Цей досвід теж потрібний для життя, але мені б хотілося саме медичної практики», – висловлює побажання студент.

Віталій Голудинський потоваришував з Кірою, Сашою, Владою та Олею. Каже, спершу ці діти були дуже бешкетні і неконтактні, але наприкінці тижня таки вдалося знайти до них підхід. Те, що вдалося знайти спільну мову з особливими дітьми студенти-медики вважають своєю маленькою перемогою.

«Для наших студентів це була школа зі стресостійкості. Їм доводилось шукати рішення в складних процесах комунікації з дітьми, які народилися та виросли у непростих обставинах, – говорить завідувач фельдшерського відділення коледжу Віталій Глов'як. – У будь-якому разі наші четвертокурсники отримали хороший досвід на старті у професію».

Нагадаємо, що фахівці вишу другий тиждень поспіль консультують та проводять огляди харківських дітей в рамках партнерства, підписаного між керівництвом Івано-Франківського національного медичного університету та санаторієм.

 

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika