1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Студентська збірна Івано-Франківського національного медичного університету з гирьового спорту взяла участь у чемпіонаті України з гирьового марафону й екстремальних вправ з гирями, який днями відбувся в Херсоні. Кожен з наших спортсменів привіз додому медаль чемпіона або призера!

 

За результатами змагань маємо трьох чемпіонів України та одного бронзового призера. Золоті медалі чемпіонів в активі Назара Гривула в перемінному жимі, Олександра Шваба (напівмарафон, поштовх довгим циклом) та Ірини Савчин (ривок двох гир). Дві бронзові медалі привіз Сергій Шваб (напівмарафон ривок і напівмарафон поштовх).

Для студента четвертого курсу суперважковаговика Назара Гривула ці змагання були першими після довгої перерви. Він відновлювався після важкої травми коліна. Тож поряд із бажанням перемоги потрібно було з’ясувати, на скільки готовий організм до екстремальних змагальних умов. «Відчуття на змаганнях були такими, наче вони для мене перші в житті, — розповідає Назар Гривул. — Хотілося показати якомога кращий результат, а заодно випробувати як відновилась травмована ділянка тіла. Як бачимо, все пройшло вдало. Готовий до нових тренувань».

Золота медаль з Херсону для студента другого курсу Олександра Шваба стала ще одним приємним додатком до неймовірно успішного сезону. З осені 2016 року йому вдалося виконати норматив майстра спорту України, а згодом і майстра спорту міжнародного класу з гирьового спорту, перемогти на чемпіонаті Європи серед дорослих та юніорів і на чемпіонаті світу серед студентів! «У напівмарафоні потрібно виконувати вправу протягом 30 хвилин, — каже Олександр Шваб. — Порівняно з класичним гирьовим спортом, де спортсмену дають 10 хвилин, тут треба показати свою витривалість і терпіння. Але такі види змагань мені теж подобаються, бо тут можна проявити себе з нового боку».

Студентка другого курсу Ірина Савчин на цьому чемпіонаті спробувала себе у дещо іншому амплуа, і виступила в ривку двох гир по 12 кг за 2 хвилини. «Ця вправа відноситься до експериментальних, але на тренуваннях я готувалась до неї, — розповідає Ірина Савчин. — Потрібно було так розрахувати свої сили, щоб за дві хвилини викластись на повну — на відпочинок часу немає. Мені вдалося вистояти до кінця і зробити 30 підйомів. Надалі хочу спробувати себе у вправах протягом 15, 30 хвилин. Буду розвиватись».

Другокурсник Сергій Шваб виступав одразу у двох вправах, і в кожній показав третій результат. «Захотілось випробувати свою витривалість і виступити у двох вправах, — говорить Сергій Шваб. — Було дуже важко, але дуже допомогла підтримка команди. Зробив все, на що був здатен».

Тренер університетської команди з гирьового спорту, Заслужений майстер спорту України, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук, який супроводжував наших спортсменів на змаганнях, дуже задоволений результатом. «Наші студенти проявили свої найкращі якості, — говорить Роман Михальчук. — Це дійсно та команда, з якою можна виконувати практично будь-яке поставлене завдання. Ми дуже вдячні ректору університету Миколі Рожку, завідувачу кафедри фізичного виховання та здоров’я Володимиру Левку за постійну та всебічну допомогу і підтримку. Цього року ми маємо нашого першого майстра спорту міжнародного класу Олександра Шваба, і, сподіваємося, що надалі цей норматив будуть виконувати й інші наші студенти. Це наша велика мета».

 

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
24
25
28
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika