Другий тиждень поспіль фахівці Івано-Франківського національного університету консультують жителів сіл і тимчасово переміщених осіб Городенківської ОТГ.

Згідно з угодою про співпрацю між «Городенківським некомерційним центром первинної медичної допомоги» та ІФНМУ спеціалісти кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства розпочали безоплатні консультативні огляди жителів сіл і тимчасово переміщених осіб на Городенківщині. З відповідним запитом до університету звернувся головний лікар закладу Василь Федорів.

Як розповідає доцентка кафедри Ярослава Ванджура, все розпочалося з кардіологічного прийому у селі Чортовець, а вже за кілька днів приїхав повний автобус людей із сусіднього села Тишківці.

Людей було чимало вже на перших прийомах. Дехто мав скарги на серцеві недуги, артеріальну гіпертензію, проте більшість із них ділилися також нездужанням інших органів та систем або ж потребували врівноваження психоемоційного стану, порад щодо дій внаслідок панічних атак, які розпочалися під впливом війни тощо.

До оглядів кардіологині Ярослави Ванджури доєдналася інтерн другого року навчання Яна Калин. Дівчина каже, бачити різнопланових пацієнтів – це щастя для майбутнього лікаря, адже останні два роки в умовах ковіду, а нині в умовах воєнного часу практикувати біля пацієнта доволі складно.

З огляду на таку ініціативу Івано-Франківськи національний медичний університет готовий при необхідності організувати консультації фахівців інших спеціальностей у селах Городенківської ОТГ. Нагадаємо, офтальмологічні огляди наші спеціалісти проводять у селах Тисменицької ОТГ.

Проректор з лікувальної роботи ІФНМУ Тарас Кобрин обіцяє і надалі сприяти в таких ініціативах громадам області, які звертатимуться до фахівців університету із запитами про спеціалізовану допомогу.