Університет продовжує оновлювати навчальні кабінети. У вівторок, п’ятого квітня, після реконструкції відкрили кафедру українознавства ІФНМУ. Оновили також кімнату-музей «Руської Трійці».

На кафедрі українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету завершили поточний ремонт. Від учора тут ще більше затишку.

Оновили приміщення конференц-зали та кімнату-музей «Руська Трійця». Змістовно наповнення кабінетів залишили без змін. Студенти та гості й надалі будуть знайомитися з історією культури, вивчатимуть краєзнавство, дізнаватимуться про засновників товариства «Руська Трійця» та їхню літературну працю.

Ректор університету Микола Рожко дякує працівникам кафедри за їхню роботу і зазначає, що тут прищеплюють студентам шану та любов до свого, українського.

«Як українські, так і наші іноземні студенти мають знати якомога більше про Україну та українську культуру, а вивчати все це треба у відповідних умовах й естетична складова має значення», —  говорить ректор.

зображення viber 2022 04 06 12 32 23 240

«Тут виховується патріотизм та утверджується національна ідея. Тому наповнення цих приміщень залишаємо, як попередньо: портрети видатних українських діячів, розписана на планшетах історія України та української культури. І війна не зупинить ходу до світла знань...», — говорить завідувач кафедри Володимир Качкан.

До слова, кімнату-музей в університеті відкрили п'ять років тому та приурочили до 180-річчя  з дня виходу першого україномовного альманаху «Русалка Дністровая», що був виданий  гуртком національно-свідомої молоді, зокрема Маркіяном Шашкевичем, Іваном Вагилевичем та Яковом Головацьким. Позаду головного корпусу  вишу  є й  пам’ятник видатним українським діячам.

зображення viber 2022 04 06 12 48 47 076