У понеділок, 16 березня, студенти Івано-Франківського національного медичного університету вийшли на дистанційне навчання. Після занять вони продовжують наближати перемогу волонтерською працею. Ще одна студентська ініціатива взяла під свою опіку найменших переселенців Івано-Франківська. Європейська медична асоціація (EMSA) організовує проєкт «Лікарня для ведмежат».

Днями у мистецькому просторі «Ваґабундо» студенти-медики вчили малечу лікувати ведмедиків. Улюблений проєкт малих франківчан «Лікарня для ведмежат» сьогодні розширює свій простір та гуртує найменших переселенців.

«Кілька років поспіль ми вчили лікувати ведмедиків найменших мешканців нашого міста, а нині беремося організувати таке дозвілля для діток, які вимушено опинилися далеко від своїх домівок, – говорить голова EMSA Роксолана Калужна. – Разом будемо навчатися та гратися, щоби підтримати малих українців, родини яких постраждали через наступ окупанта. Спробуємо зробити все для того, щоби приїжджі діти полюбили наш проєкт та не боялися лікарів…».

Нагадаємо, мета «Лікарні для ведмежат» – у вигляді гри допомогти малечі подолати страх перед «білими халатами», зняти бар’єр між дитиною і лікарем. Під час таких заходів дітлахи мають змогу спробувати себе у ролі медиків та обстежити іграшкових ведмедиків.

«Наше завдання порозважати діток й дати їм нові знання. Тож показуємо їм колінний рефлекс, як звужується та розширюється зіниця, – розповідає керівниця проєкту Юлія Свердел. – Також нам вдається поспілкуватися з батьками. Бачимо, що їм дуже непросто й боляче в цих обставинах, адже через війну довелося покинути дім…»

Студенти радіють, що працюючи з дітками мають змогу допомогти і їхнім батькам. До групи волонтерів проєкту доєдналася також Ірина Гохкаленко, випускниця університету, яка працює нині окулістом у другій міській поліклініці. Дівчина каже, що головним своїм завданням вважає емоційно розванатажити діток та їх батьків, а ще – надати медичну допомогу чи пораду в разі потреби. Так, для 14- річної харків’янки, яка зацікавилась проєктом, якраз стали в нагоді поради Ірини щодо діагностики та лікування зору.

Далі буде…

Наступний захід відбудеться у п’ятницю, 18 березня, о 16 год. у приміщенні мистецького простору Підземний Перехід «Ваґабундо» (вул. Пилипа Орлика, 7). А вже у середу, 23 березня, студенти проведуть захід у студентському просторі «Академка» ( площа Бастіону)

Реєстрація за номерами:

0 (66) 355 3531

0 (97) 443 4880

 

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika