У головному корпусі Івано-Франківського національного медичного університету замість книжок і навчання майбутні медики сортують ліки, складають аптечки бійцям на передову, збирають продукти...

На вхідних дверях вишу щодня оновлюють список потреб.

Михайло Луканюк – студент четвертого курсу і голова студентського парламенту ІФНМУ, який на час війни став координатором волонтерів. Студенти зорганізувалися та налагодили чітку роботу, кожен знає що і коли потрібно робити.

Загалом тут волонтерять 112 студентів-медиків, щодня приходить «зміна» з 20 людей. Робота центру розділена на кілька напрямків: хтось займається ліками, хтось продуктами, є логісти, які розвозять пакунки з допомогою та група швидкого реагування.

«В нас є люди, які приймають продовольчу частину: продукти, засоби гігієни. Також є ті, які займаються медикаментами. Дівчата все це складають і сортують для відправки. Є команда логістів, які шукають виходи на хлопців з ЗСУ, тероборони Київа, Харкова, Сум, Миколаєва, Донецька. І група швидкого реагування: наприклад в «Просвіту» треба людей, щоб допомогли щось поскладати. Ми слідкуємо за чатами і реагуємо де потрібна допомога», – розповідаєМихайло Луканюк.

Допомога в медуніверситет надходить від жителів міста та приватних підприємців. Тут все сортують і відправляють в Київ, Харків, Миколаїв…

«Буває, приносять великі коробки медикаментів. Також допомагають заклади харчування, які надають продукти чи їжу. Як ми це все відправляємо? Переважно шукаємо хлопців у «гарячих місцях». Також маємо зв’язки із студентами, які працюють в різних лікарнях по Україні. Ми зв’язуємось з ними, питаємось чого бракує. До прикладу, цими днями про допомогу прсили з Кропивницької лікарні…», – розповідає координатор волонтерів.

Тут точно впевнені, що допомога, яку передають – приїде туди, куди потрібно. А сама робота і звітність – чесна і прозора.

«Кожна коробка в нас проходить опечатування, тобто її ніхто не мав би відкрити крім тої людини, яка отримує. Всі, кому ми надсилаємо допомогу, знімають відеоролики, роблять фото з нашими коробками, ми їх підписуємо аби мати в майбутньому звітність. Всі ліки, які відправляють як гуманітарну допомогу – рахують, є табличка в Excel. Людина, якій відправляємо, отримує накладну. Ми збираємо паспортні дані, номер телефону, щоби потім показати, що це все прозоро і чесно», – каже Михайло Луканюк.

У відділі, де волонтери сортують продукти, є консерви, солодощі, печиво, сухофрукти, одноразовий посуд, кава, чай, обігрівачі. «Продукти, які можуть довго зберігатися ми відправляємо у «гарячі точки». Люди приносять й картоплю, цибулю, моркву мішками – це ми віддаємо у заклади, які готують для тероборони», – каже волонтер.

Христина Стрешівська – студентка четвертого курсу ІФНМУ, вирішила також долучитись до волонтерства. Робить все необхідне у відділі сортування ліків.

«Мій тато зараз на війні і я не могла нічого не робити, поки він там», – каже волонтерка. Дівчина навчається на лікувальній справі, Нині вона разом з іншими студентами-медиками щодня складає аптечки з потрібними препаратами для воїнів на передову. За час війни таких аптечок склали вже 200 штук.

«Коли ми приходимо сюди, спершу робимо порядок, розфасовуємо ліки, а далі складаємо аптечки, домовляємось, куди їх будемо відправляти», – каже Христина. Волонтерка каже, що так багато ліків ще не бачила, що це для неї добра нагода пригадати курс фармакології та повторити вивчене.

«Тут стільки препаратів та їх похідних. Мені цікаво цим займатись, адже ми вивчали фармакологію на 3 курсі і це гарна нагода згадати. Мешканці допомагали і продовжують допомагати. Медикаменти зараз мало хто може купити, тож нам привозять фури ліків з-за кордону і ми їх фасуємо, – каже волонтерка Христина Стрешівська. – Перші дні ми не мали часу навіть поїсти. Але дякуючи людям, нам надають обіди…»

Загалом за весь час волонтери відправили три машини допомоги на Київ, Харків, Донецьк, Кропивницький.

Небайдужі франківці можуть допомогти. Актуальні потреби в соцмережах на сторінках ІФНМУ, а також в оголошеннях при вході в університет. Список на дверях оновлюється щодня.

Джерело: Галка

 

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika