До Дня міста у неділю, 7 травня, в центрі Івано-Франківська, біля Ратуші, відбувся соціальний проект «Науковий пікнік», у якому взяли участь усі вищі навчальні заклади міста. Працювали в науковому містечку і викладачі та студенти Івано-Франківського національного медичного університету.

 

Студентське наукове товариство спільно з кафедрами ендокринології (завідувач професор Надія Скрипник), анатомії людини (завідувач професор Оксана Попадинець), фармації (завідувач професор Андрій Грицик), дерматології та венерології (завідувач доцент Олександр Александрук) за активної участі проректора з наукової роботи професора Ігоря Вакалюка, наукового керівника СНТ та ТМВ професора Наталії Воронич-Семченко якнайкраще представили наш навчальний заклад. Відвідав наукове містечко і ректор ІФНМУ професор Микола Рожко.

Студенти вимірювали артеріальний тиск усім охочим, а їх було більше тисячі: дорослі, діти, люди літнього віку та люди з обмеженими можливостями, навіть наречені, розповідали про небезпеку підвищеного тиску та можливі наслідки гіпертонії. Студенти-гуртківці кафедри ендокринології визначали вміст глюкози у крові. Деяким з франківців присутні на акції фахівці університету, професори рекомендували звернутися до лікаря щодо призначення відповідного лікування.

За словами професора ІФНМУ Надії Скрипник, у шести осіб виявили підвищений вміст цукру у крові, і цим людям медики надавали відповідну консультацію щодо того, куди звернутися, наголошували, що така ситуація є небезпечною для здоров’я. «Місто і наука тісно пов'язані між собою. То як могло обійтися без нашого активного студентства у цей день? А ми, викладачі університету, прийшли їм допомогти, — говорить завідувач кафедри ендокринології ІФНМУ професор Надія Скрипник. — Я горда за наш університет, що ми долучаємо містян до нашої роботи, не лише у будні, але і в цей святковий час маємо можливість спонукати їх бути уважними до свого здоров’я».

Величезна кількість дітей зробили на пам’ять фото з муляжем скелета людини, а старшокласники розпитували студентів про умови вступу до вишу.

Кафедра фармації представила свої розробки — мікстури, сиропи. Фахівці повідали людям про трави та їх цілющі властивості, пригощали своєю продукцією. Студенти розповідали про лікарські форми для місцевого застосування, які розроблено колективами кафедри дерматології та венерології та навчально-виробничої аптеки університету.

«Надзвичайно приємно, що багато людей підходили і дякували нам, викладачам, за гарних та уважних студентів, чуйних майбутніх лікарів, їхнє ставлення до гостей свята, навіть просили поставити їм гарні оцінки, — ділиться своїми враженнями Наталя Воронич-Семченко. — Висловили свою подяку студентам і організатори проекту та запросили до участі у наступних форумах. Наші студенти — це наша гордість!»

«Ми пишаємось нашою Alma Mater. Любимо свою майбутню професію, і сьогодні не розчарувались у своєму виборі, — говорить голова Ради СНТ Степанія Варунків. — Дякуємо ректорату за підтримку у цьому заході».

Акція завершувалась, а до студентів усе підходили бажаючі виміряти артеріальний тиск чи сфотографуватись на згадку. Студентський актив на святі підтримали ректор професор Микола Рожко, перший проректор професор Ганна Ерстенюк, професор Лариса Ковальчук, професор Наталія Чернюк, професор Олександр Пиптюк та інші. Загалом свято науки пройшло в дружній та веселій атмосфері.

 

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma