Доктор історичних наук, доцент кафедри українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету Ігор Любчик став лауреатом літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету імені Воляників-Швабінських (Нью-Йорк, США) за праці видані у 2020 році. Про це повідомила пресслужба ФУВУ.

Журі в складі Ольги Воляник-Кузишин, Ігоря Николюка, Лариси Заник та Ганни Дудик присудило Ігореві Любчику другу премію за книгу «Лемківські долі: трагізм і пам'ять поколінь». Це монографія про український етнопростір, який не був загублений і забутий його автохтонами – лемками, з якого їх свідомо і насильно вигнали.

Автор наголошує на потребі постійно пам’ятати і нагадувати про це не тільки українцям, але і полякам і словакам. Книга має багато унікальних ілюстрацій лемківських родин та копій важливих документів. Вони підтверджують, що незважаючи на те, що лемки були розділені державно-політичним кордоном, їх завжди об’єднувала ідея української державності.

Конкурс імені Воляників-Швабінських має на меті відзначення кращих наукових праць з українознавчої тематики написаних українською або англійською мовою. Оцінювалися твори, які вперше з’явилися друком у 2020 році.

Зазначимо, що цього року Ігор Любчик став лауреатом Івано-Франківської обласної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури. Книгу «Лемківські долі: трагізм і пам'ять поколінь» визнали кращою в номінації «Документальна і науково-критична література».

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

educ

karta

Biblo ban

arnika