В Івано-Франківському національному медичному університеті 21 вересня говорили про нову інтернатуру 2022. На зустрічі в лекційній аудиторії №7 на запитання майбутніх випускників відповідала в.о. генерального директора Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Тетяна Орабіна.

Нагадаємо, згідно з наказом МОЗ від 22 червня 2021 року № 1254 «Про затвердження Положення про інтернатуру та вторинну лікарську (провізорську) спеціалізацію», з 1 січня 2022 року діятимуть нові правила проходження інтернатури.

Серед основних змін, які чекатимуть на випускників закладів вищої освіти:

• конкурс за рейтингом — буде враховуватись середній бал, результати КРОК-2 та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту;
  • електронна система відповідного рейтингового розподілу — випускник вишу самостійно обиратиме бажану спеціальність, базу стажування та заклад вищої освіти, де проходитиме підготовку в інтернатурі, а також визначає свої пріоритети серед них (можливо визначити ТОП-5).

За словами Тетяни Орабіної, нове положення про інтернатуру базується виключно на рейтинговому розподілі: «Розподіл і зарахування в інтернатуру відбуватиметься виключно в електронному вигляді за конкурсним балом. Головними пріоритетами під час навчання в інтернатурі буде оволодіння практичними навичками. Після завершення навчання буде складатися Крок-3 і відбуватиметься співбесіда. Сертифікат лікаря-спеціаліста надає право на здійснення медичної практики на території України».

Саме випускникам 2022 року доведеться імплементувати нову модель проходження інтернатури, яку розробило МОЗ України, тож не дивно, що студенти задали чимало запитань, і в лекційній залі відбулась жвава розмова. «Наразі нове положення про інтернатуру є дорожньою картою, — пояснила Тетяна Орабіна. — Для його імплементації потрібно прийняти ще декілька нормативно-правових документів. Ми разом будемо над ними працювати, але головні постулати, які закладені в положенні, змінюватися вже не будуть».

Наостанок ректор ІФНМУ професор Микола Рожко запевнив студентів, що вся інформація з приводу нововведень буде оперативно доводитись їм через деканати, а також на виробничих зборах. «Ми усі є учасниками освітнього процесу, і маємо достойно прийняти нові виклики, — наголосив ректор. — Я гарантую, що університет створює всі умови, для того, щоб студенти могли достойно навчатися. Для успіху треба працювати, тому найголовніше зараз для студентів — це наполегливо вчитися і здобувати такі необхідні знання».

facebookyoutube