В клініці Івано-Франківського національного медичного університету продовжується вакцинація для профілактики COVID-19. Щеплення проводить мобільна бригада медиків. У п’ятницю, 17 вересня, щепилося ще 90 працівників вишу.

Нагадаємо, вакцинація в клініці почалася ще у березні, тривала і влітку. Зараз процес відновився з метою підвищення показника щеплених викладачів до понад 80 %. Це дозволить уникнути переходу вишу на навчання в дистанційному режимі.

Серед вакцинованих був завідувач кафедри урології професор Микола Зеляк. Він раніше перехворів коронавірусом, перехворіли й багато його родичів. «Вирішив вакцинуватися, бо це дуже непередбачувана хвороба, — говорить професор. — Щепитися потрібно, воно не пошкодить в будь-якому разі».

Асистентка кафедри фармацевтичного управління, технології ліків і фармакогнозії Ірина Білик каже, що її на вакцинацію привела свідомість. «Вакцинуватися потрібно, — каже викладачка. — Я сама не хворіла, але перебіг захворювання і його наслідки значно важчі і фінансово дорожчі, ніж вакцинація. Якщо є можливість щепитися і так попередити хворобу, то треба це робити».

Доцентка кафедри стоматології післядипломної освіти Роксолана Вербовська також впевнена, що вакцинуватися треба. «Я вакцинуюся, бо веду навчання, працюю з пацієнтами, — говорить вона. — Великий контакт з пацієнтами, з нашими лікарями-інтернами змушує до вакцинації, щоб попередити хворобу».

Вакцинація в клініці — далеко не єдиний захід в університеті, спрямований на подолання пандемії. Днями для студентів п’ятого і шостого курсів відбувся дводенний тренінг з вакцинації для профілактики COVID-19. Розповідали про види вакцин, особливості їх застосування, фармаконагляд тощо. 17 вересня юні слухачі отримали відповідні сертифікати.

Нагадаємо також, що в університеті на базі кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії з курсом фізичного виховання (вул. Целевича, 34) діє центр масової вакцинації, де щеплення можуть отримати усі охочі франківці.

facebookyoutube