В Івано-Франківському національному медичному університеті обговорюють майбутнє української медицини. У понеділок, 6 вересня, відбулась зустріч адміністрації вишу та студентів шостого курсу з медичною експерткою з Києва Валентиною Маркевич.

Експертка наголосила на проблемі відтоку медичних кадрів з України. «Хочу попросити нинішніх випускників не покидати нашу країну, — каже Валентина Маркевич. — Ми все будемо робити, щоб змінити ситуацію на краще». За її словами, велика проблема є з медичним страхуванням. Воно має бути обов’язковим. Також метою є зарплата лікаря від 30 тисяч гривень. Наразі ж лікар вищої категорії отримує близько 6 тисяч гривень.

Студентів нині дуже цікавить новий наказ МОЗ №1254, а саме положення про інтернатуру та вторинну лікарську спеціалізацію. «Наскільки розуміємо, при влаштуванні на роботу тепер буде враховуватися успішність студента під час усього навчання, а також його результати на іспитах Крок і ОСКІ, — каже голова студентського парламенту Михайло Луканюк. — Якщо це дійсно так буде, то студентам, які погано вчилися, буде проблематично влаштуватися на інтернатуру. З іншого боку, це мотивація для студентів добре вчитися, особливо для контрактників».

Шестикурсницю Марію-Олександру Бойко також тривожить новий наказ. «На мою думку, неправильно його застосовувати саме для цьогорічних випускників, — каже дівчина. — Мені здається, треба робити це для тих студентів, які тільки поступили. Студент з самого початку має розуміти, для чого він вчиться, заробляє рейтинг і бали з кожного предмета». Щодо працевлаштування за кордоном, Марія-Олександра розуміє своїх друзів, які мають таку мету. «За кордоном студент-медик після випуску з університету буквально за два роки відпрацьовує вартість свого навчання, адже зарплати лікарів там значно вищі, — каже студентка. — Крім того, є більше можливостей для наукової роботи і клінічної практики».

За результатами розмови учасники вирішили створити ініціативну групу студентів, які відправлять експертці свої пропозиції. «Дуже прикро, що сьогодні науковці і лікарі принижені, — каже Валентина Маркевич. — Маю надію, що разом з вами ми щось змінимо в цій країні на краще».

facebookyoutube